Bohuš Matuš se posilnil léky a placatkou vodky a pak vyrazil na společenskou akci. Jinak by prý zkolaboval

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
bohus matus
Zdroj: Pavel Machan, Marek Pátek, David Kundrát/Czech News Center / CNC / Profimedia

Bohuš Matuš je jedním z umělců, kteří měli tu čest a poznali Karla Gotta osobně. O to horší pro něj byla informace, že Mistr již není mezi námi.

Bohuš samozřejmě musel vyrazit na premiéru filmu Karel, který monitoruje život českého zpěváka. Na premiéru se ale musel posilnit alkoholem a léky, aby celý film zvládnul. Deník Šíp zjišťoval, jak smrt Gotta s odstupem času vidí.

Smrt svého kolegy velmi těžce nesl

Oporou v době, kdy Karel Gott zemřel, byla Bohušovi jeho mladičká žena. Gott byl pro něj velkým vzorem a jeho ztrátu velmi těžce nesl. Ujít film Karel si ale nenechal, i když to pro něj bylo velmi těžké.

„S odstupem času už je to lepší, pořád se s tím ale nedokážu smířit. Karel Gott zemřel brzy, já jsem z rodiny, kde se dožíváme devadesáti, takže mi jeho odchod připadal velice předčasný,“ přiznal muzikálový herec a zpěvák.

Před samotnou premiérou se musel posilnit, aby vydržel do konce filmu a neskončil v slzách stejně jako mnoho Gottových fanoušků a dalších diváků, kteří si tento film také nenechali ujít. „Nebudu lhát, musel jsem si vzít předem dva Lexauriny a zapil jsem to placatkou vodky,“ podotkl zpěvák.

Léky si vzal, aby se neopakovala situace z minulosti

„Celou dobu mě držela za ruku moje žena a nebyl okamžik, kdy bych si z tváře nemusel otírat slzy. Věděl jsem, že tam bude Karlovo odcházení a ten pohled byl pro mě velice bolestivý,“ řekl Bohuš a také se svěřil s tím, proč si vzal léky.

„Když jsem byl před lety na pohřbu Waldemara Matušky, psychicky jsem zkolaboval. Proto jsem si na film Karel raději vzal léky, nechtěl jsem tohle zažít podruhé,“ vzpomínal Matuš. Film Karel samozřejmě celý probrečel stejně jako mnoho diváků v kině.

Celkově ale dokument zhodnotil na výbornou. „Je to citlivě a hezky natočené, bohužel je tam i to odcházení, to byla asi nejhorší část. Karel to ale takhle chtěl, aby lidé viděli, jak to celé statečně nesl i v posledních chvílích,“ ukončil své vyprávění zpěvák.

Zdroj: Šíp

Autor: Raina TomanováSouvisející články