Bolestné vzpomínky Dagmar Havlové: Na seriál Sanitka 2 se nedívá ráda. Z jednoho důvodu ho pořádně protrpěla

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
dagmar havlová
Zdroj: Profimedia

Psal se rok 2011, když Českou republiku zasáhla obrovská tragédie. Šest dní před Vánocemi zemřel bývalý prezident Václav Havel, velikán, jehož jméno si bude dlouho každý pamatovat. A jeho žena Dagmar Havlová prožívala ty nejsložitější okamžiky svého života.

A ty se jí dnes vrací. V televizi totiž probíhá repríza seriálu Sanitka 2, ve kterém si Havlová zahrála. Jenomže společně se vzpomínkami na její herecké výkony také přichází celá řada bolestivých záblesků z doby, kdy Havlová před kamerou stála.

Ačkoli v seriálu působí šťastně, tedy přesně tak, jak si režiséři přáli, ona sama přiznala, že vnitřně se tehdy užírala myšlenkami na všechno špatné. Její muž byl totiž už tou dobou velmi nemocný a ona se o něho bála. Když se Sanitka 2 začala vysílat, Havel už byl po smrti.

Nebolí mě vzpomínky na natáčení, ale na to období

„V těchto dnech opakují seriál Sanitka 2. Pouštím si díly zpětně, když se vrátím z natáčení, abych ji konečně viděla celou,“ napsala na sociální síti Havlová. V seriálu si zahrála Markétu Foldynovou, druhou manželku Vojtěcha Jandery v podání Jaromíra Hanzlíka.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Dagmar Havlová (@dagmarhavlova_official)

Na sociálních sítích zveřejnila herečka několik scén, ve kterých se náruživě líbá s hercem Jiřím Dvořákem, který se do ní v pokračování seriálu v rámci své postavy zamiloval. I když celé scény působí autenticky, Havlová přiznala, že během natáčení myslela na svého skutečného muže.

„Nemyslela jsem svými problémy natáčení a spoustu textu. Jen nemoc manžela. A kde se vzala, tu se vzala také ta bláznivá osoba, útočící na manžela i mě skrze knihu a noviny,“ dodala. Tehdy totiž kromě nemoci musel pár čelit ještě jednomu skandálu.

Vysoudila 4 miliony

Herečka byla tehdy nařčena z toho, že je svému manželovi nevěrná. Samozřejmě to bylo to poslední, co chtěla během starostí o Václava Havla řešit, jenomže pomluvy ji tak moc vzaly, že se rozhodla případ hnát až k soudu.

Tam nakonec uspěla a vysoudila za lež, která jí i Havlovi udělala skandál po celé republice, 4 miliony korun. Podle jejích slov ale v tom, co si s mužem v jeho posledním roce života prožila, žádné peníze nemohou hrát velkou roli.

Dnes jsou to sice už roky od smrti Václava Havla, ale některé rány se zkrátka nikdy nezahojí, navíc nám je různé události dokola a dokola připomínají. A to je právě případ i současnosti Havlové. Je jasné, že sledovat seriál z tohoto období je pro ni psychicky náročné.

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články