Dagmar Havlová se skoro zadusila v džungli. Musela se vyzbrojit rouškami a plexisklem

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
dagmar havlova
Zdroj: Profimedia

Výlet na Machu Picchu je možná vysněným zážitkem mnoha z nás. Dagmar Havlová se ale rozhodla proměnit své sny ve skutečnost a vyrazila za poznatky, které si bude pamatovat do konce života. Některé možná i proto, že ji při nich čekala trocha toho nepohodlí.

S fotografiemi a videi se Havlová pochlubila svým fanouškům na instagramu. Alespoň v přeneseném slova smyslu je tak vzala na výlet do džungle a do ruin a připsala k obrázkům své zkušenosti a poznatky. Ne vždy to byla jednoduše procházka růžovým sadem.

Šlo spíše o tvrdé prosekávání se džunglí. A to doslova. Cesta džunglí se zde totiž dá podniknout hromadnou dopravou, kde jsou ale cestující tvrdě kontrolováni především kvůli koronavirové situaci ve světě. Ani bývalá první dáma České republiky se tak nevyhnula komplikovaným podmínkám.

 

View this post on Instagram

 

Příspěvek sdílený Dagmar Havlová (@dagmarhavlova_official)

Nedalo se dýchat

„Cesta džunglí. Takto vyzbrojeni jsme museli do místní hromadné dopravy,“ píše Havlová u příspěvku. Na videu, které sdílela, má na obličeji hned několik vrstev ochranných pomůcek, které kromě ní prý musel mít každý další cestující.

„Každou chvíli postříkáni desinfekcí. Hodně to hlídal průvodčí. Dvě roušky, štít, test a očkování. Nedalo se dýchat ani bez toho ve třech a půl tisíci metrech,“ dodala. I přes náročná pravidla si ale podle všeho nakonec výlet užila. Ukazuje se ale, že cestování je v dnešní době stále náročné.

Kromě videa sdílela Havlová ještě krátký snímek z nádraží a fotografii listů rostliny koka. S fanoušky se jistě podělí ještě o celou řadu zážitků a není se čemu divit. Kdo by se nechlubil, kdyby si užíval takový skvělý výlet? Fanoušci ale komentáři nešetří už teď.

 

View this post on Instagram

 

Příspěvek sdílený Dagmar Havlová (@dagmarhavlova_official)

Střípky z cest

„Dáši, já mám ráda ty vaše střípky z cest. Jak vše dokumentujete, fotíte, natáčíte. Je to skoro, jako kdyby tam byl člověk s vámi,“ pochvaluje si jedna z fanynek. Souhlasí s ní i mnoho dalších, kteří mají radost z toho, že mohou tímto způsobem procestovat polovinu světa.

„Přeji vám to, užívejte. Ale jinak není nad to dojít si tam pěšky,“ radí další fanoušek, který má s výletem zkušenosti. Je jasné, že každý zážitek má svá pro a proti.

Havlová sice musela projít složitou ochranou proti koroně, na druhou stranu je to součást zážitku, který jí už nikdy nikdo nesebere.

Jakým příspěvkem se pochlubí Dagmar příště? A kam vyrazí na další cestu? Je jasné, že fanoušci se mají na co těšit, cestování je totiž její velká záliba a rozhodně není Machu Picchu tím posledním místem, na které se chce podívat.

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články