Dcera Milana Lasici je dnes úspěšná a pohledná spisovatelka. Půvab zdědila po mamince Magdě Vašáryové

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Milan Lasica
Zdroj: yakub88 / Shutterstock.com

Milan Lasica byl obrovským přírůstkem pro svět showbyznysu. Slovenský rodák byl vynikajícím dramaturgem a hercem, který pracoval pro Českou televizi i různá divadla. Bohužel opustil svět v červenci letošního roku, zanechal po sobě ale nadanou dceru Hanu.

Dcera muže, který se proslavil mimo jiné jako pohraničník v pohádce Tři veteráni, zdědila geny nejen po něm, ale také po mamince. Magda Vášáryová je totiž vynikající slovenská herečka.

Už odmalička bylo jasné, že se Hana Lasicová proslaví ve světě showbyznysu. Jak by také ne, když se narodila takovým velikánům. Ovšem herectví není to, co ji proslavilo mezi fanoušky. Rodiče se totiž ji i její sestru snažili od herectví držet dál, protože věděli, co všechno to obnáší.

Vysoká ve Vídni

Hana dodnes miluje cestování. Není se čemu divit. S maminkou odmalička trávila hodně času v zahraničí. Když jí bylo devět let, dostala Magda Vášáryová možnost zůstat na pozici velvyslankyně ve Vídni. A její dcera toho využila a začala tam studovat.

V zahraničí nabrala bohaté zkušenosti. Vedlo se jí velmi dobře na základní škole a postupovala zde i na střední a na vysokou školu. Vybrala si obor personalistika a s vynikajícími výsledky ve Vídni absolvovala školu ekonomie. Už tehdy v sobě ale začala objevovat uměleckou duši.

 

View this post on Instagram

 

Příspěvek sdílený Hana Lasicova (@hlasicka)

Studium proto později doplnila ještě další školou, konkrétně uznávanou univerzitou ve Francii, kde vystudovala komparativní literaturu. Jak z Rakouska, tak i z Francie si vzala to nejlepší, co mohla, díky čemuž je dnes vynikající spisovatelkou.

Začalo to po večerech

Hana se původně po studiu a návratu na Slovensko věnovala personalistice. Dělala dokumenty pro jednu místní automobilku, stále jí ale něco v životě chybělo. Po večerech se začala amatérsky věnovat psaní do šuplíku.

Vedle skvělé manažerky se z ní postupně stala uznávaná spisovatelka, která dnes má na kontě celkem 8 knih. Pravděpodobně nejslavnější z nich je román Služka, na jehož motivy vznikl také celovečerní film, ke kterému sama napsala scénář.

Hana zdědila umělecké nadání po obou rodičích a půvab své maminky v sobě nezapře. Především díky tvrdé práci a mnoha zkušenostem ze zahraničí se ale dnes může živit právě tím, co ji tolik baví. V budoucnu o ní pravděpodobně ještě uslyšíme.

Zdroj: extra.cz, kafe.cz, ahaonline.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články