Dcera Petra Hapky jde v otcových stopách. Hold mu vzdala tím nejkrásnějším způsobem

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
petr hapka
Zdroj: Profimedia

Jak praví známé české přísloví, jablko nepadá daleko od stromu. To je i případ Petry Hapkové, dceři našeho fenomenálního skladatele Petra Hapky. Ta nejenže podědila jeho vzhled, ale především jeho talent. V roce 2018 mu vzdala hold tím nejkrásnějším způsobem.

Petra žila od útlého dětství s matkou v Římě. Se slavným tatínkem se tak vídala spíše sporadicky. Nejvíce se vídali před jeho skonem, kdy se Petra vrátila do Čech, aby se o něj mohla starat. Její matka ji tehdy varovala, že nevydrží ani tři měsíce.

Z Říma do mobilheimu

Ale Petra vydržela. Dokonce se nakonec rozhodla zůstat v Čechách. Nyní má se svým českým manželem první dceru Leu. Protože ji u nás vždy lákal pobyt v přírodě, pořídili si manželé pozemek s mobilheimem, ve kterém trvale žijí.

petra hapkova petr hapka

Zdroj: Profimedia

Petra se narodila v roce 1982, rok po svatbě jejích rodičů Petra Hapky a Zory Ully Keslerové. Ta se před seznámením s hudebníkem živila jako úspěšná modelka, především pak ve své milované Itálii, kde nějakou dobu jako mladá žila.

Manželství a rozvod, který stál za to

Když se vrátila do Čech, živila se především jako herečka. Její krásu mohli diváci obdivovat například ve filmech Vítr v kapse, Skalpel, prosím, Anděl s ďáblem v těle a Anděl svádí ďábla a desítkách dalších.

Hapkova Petra

Zdroj: Profimedia

Petr Hapka byl známý bohém a sukničkář, kterému jedna žena nikdy nestačila. Je s podivem, že manželství vydrželo celých šestnáct let. Vše ale vygradovalo u rozvodu, kdy Zora nesouhlasila s majetkovým vypořádáním.

Petra se po návratu do vlasti živila jako lektorka italštiny. Později ale konečně projevila svůj poděděný talent a začala se živit jako zpěvačka šansonů. Bylo jen otázkou času, kdy se rozhodne zpívat písničky svého slavného otce.

petra hapkova

Zdroj: Profimedia

Vzpomínky v podobě CD

Musel ji k tomu tedy přemlouvat producent, ale Petra nakonec kývla, a to rovnou na celé album. „Je to dělané s úctou, s citem a s radostí. Samozřejmě se to někomu nebude líbit, ale s tím se učím žít,“ uvedla zpěvačka v jednom z rozhovorů pro Idnes.cz.

Vzpomínkové album bylo vydáno v roce 2018 a obsahuje 11 písní, jako je například Vana plná fialek či Mít svůj kout. Petra songy předělala podle svého, a to v rámci velmi komorního stylu. Většinou ji doprovází jen klavír, kytara a violoncello.

Zdroj: Idnes.cz, OnlyU.cz, Petrahapkova.cz

Autor: Markéta MladáSouvisející články