Dcera Tomáše Kluse se proměnila v mořskou vílu. Svým chováním překvapila i maminku

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
tomas klus
Zdroj: Profimedia

Dcera Tomáše Kluse a Tamary Klusové není originální jenom svým jménem. Když v roce 2017 přišla na svět, pojmenovali ji Jenovéfa. Teď si ale možná říkají, že Ariel by k ní sedělo víc. Minimálně ona sama si o sobě myslí, že by mohla být mořskou pannou, jak se ukázalo na Instagramu.

Tamara Klusová se dělí o rodinné zážitky se svými fanoušky poměrně často. Takže když se její dcerka rozhodla, že si bude ve vaně hrát na Ariel, kterou viděla ve své oblíbené pohádce, rozhodně si to zasloužilo fotku, která pak putovala přímo k fanouškům.

A to nejen proto, aby se její maminka pochlubila tím, jak má doma veselo, ale také aby dala nějaké ty rady do života ostatním maminkám. Někdy totiž podle jejích slov není úplně od věci upustit na pár chvil od pragmatičnosti.

Tak já jdu do vany

Začalo to podle všeho tím, že si malá Jenovéfa oblékla barevné šatičky a oznámila Tamaře, že je Ariel. Následně jí objasnila, že Ariel žije ve vodě, a nakonec dodala: „Tak já jdu do vany.“ V takové chvíli by možná spousta maminek zakročila.

Tamara se ale rozhodla, že dívce vyhoví a i v šatech jí povolila koupel, na kterou holčička jen tak nezapomene. Podle Tamary to snad ani jinak nešlo, když viděla nadšení v dětských očích. „Samozřejmě, že jsem si v první chvíli řekla – Ježíši, to zas bude bordel, mokrý šaty, nacákáno, pak smutek, že jsou ty šaty teď nenositelný,“ svěřila se Tamara na Instagramu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tamitadyje (@tamara_klusova)

„Ale – je tak skvělý, když se mi občas povede nepodlehnout té pragmatické, rozumové, mnohdy lenivé části mě, a nechat věci dít se jen tady a teď. Protože ta radost potom je tou největší radostí, která může být,“ dodala. A podle veselého výrazu malé Jenovéfy na fotce je vidět, že na jejích slovech něco je.

To, co maminky potřebují

Svým příspěvkem Tamara Klusová pomohla mnoha maminkám s rozhodováním a ukázala jim, o čem výchova dítěte je. Rozhodně to není jen o starostech, ale také občas o tom, nechat věci doslova plavat a užívat si okamžiku bez řešení toho, co bude potom.

„Přesně tohle jsem si potřebovala přečíst. Moc vám děkuji,“ napsala jedna z fanynek. Druhá se k jejím slovům přidala a dodala, že má už několik fotek, na kterých je její holčička v šatech v bazénu, protože si jednoduše chtěla hrát na mořskou pannu.

S dětmi to někdy jinak zkrátka nejde. Ale za tu radost, kterou s nimi rodiče prožijí, to jednoduše stojí. To je tím, co Tamara předala ostatním a díky čemu si její fotka získala tolik komentářů a srdíček. Je vidět, že její dcerka se doma nenudí a její dětství bude plné zážitků.

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články