Pavel Zedníček si během lockdownu uvědomil zásadní věc. Měli bychom si z něj vzít příklad

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
pavel zednicek
Zdroj: Profimedia

Herec a bavič Pavel Zedníček měl stejně jako většina jeho kolegů dlouhou pracovní pauzu kvůli koronaviru. Jak ale přiznal, rozhodně mu to nic nedalo.

Vyzkoušel si sice, jaké by to bylo, kdyby odešel do důchodu, ale přiznal, že během pandemie opravdu trpěl. Více si užívá chvilky, kdy může předstoupit před diváky a bavit je. „Takhle jsem si to představoval. Najednou nikam nejedu, nic se nezkouší,“ svěřil se Zedníček.

Měl spoustu plánů, ale nakonec z nich sešlo

„Ráno se probudíte, nikam nespěcháte, venku byla zima, den se převalí a ono nic,“ popisuje svou „pandemickou“ rutinu. Herec, který si zahrál v několika českých seriálech i filmech přiznává, že měl plány, jak s volnem naloží. Z těch ale postupně sešlo.

„Myslel jsem, kolik si přečtu knížek a prdlajs. Viděl jsem jen spoustu seriálů,“ přiznal se Pavel. Všechno zlé je ale pro něco dobré. Herec pochopil, že volno, a ještě takhle dlouhé, by ho nebavilo. „Takhle ten důchod nechci prožít, radši budu po jevišti chodit po čtyřech než být takhle zavřený.“ Měli bychom si z něj vzít příklad, důchod přeci automaticky neznamená nekonečné vysedávání u televize.

Po rozvolnění tak Zedníček rozhodně nezahálel a s Bolkem Polívkou natočil Manéž. Vrátil se také do divadla a během léta se objevil například na letní scéně Divadla Kalich pod Žižkovskou věží. Tam působí ve více představeních.

Přiznává, že mu občas už nějaké slovo z textu vypadne

Pavel Zedníček sice nepatří do starého železa, ale už má věk, ve kterém si může „dovolit“ občas zapomenout. „Lakomec má kolem stovky stran textu, do kterého jsem se musel ponořit. V hlavě většina zůstane, ale sem tam vypadne slovíčko nebo návaznost na situaci. Když se to stane na jevišti, pak musíme improvizovat, rychle něco vymyslet,“ vysvětluje Zedníček pro deník Šíp.

Je to běžná praxe. Když pak Pavel společně s kolegyní Janou Paulovou zapomenou text, přiznají to rovnou před diváky. „Lidi mají rádi, že nás nachytali na té slabince. To nás baví,“ řekl se smíchem herec, kterému se přezdívá Čmaňa.

S Janou Paulovou se Pavel Zedníček nejčastěji objevuje jako její partner nebo přímo manžel. Tuto dvojici diváci přímo vyhledávají, protože oba jsou známí svým smyslem pro humor a situace, do kterých se často během hraní dostanou, jsou velmi vtipné. Fanoušci je oba milují a představení, ve kterých hrají, si užívají.

Zdroj: Sip.denik.cz

Autor: Raina TomanováSouvisející články