Dojemné přiznání: Vdova po Jiřím Menzelovi zažívá bez manžela těžké chvíle. A to i přes jejich volný vztah

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
olga menzelova
Zdroj: Profimedia

Od smrti českého režiséra, který prorazil také ve světě, uběhl už jeden rok. Jiří Menzel se do povědomí lidí dostal nespočtem filmů, které zaujaly také zahraniční diváky.

Vdova Olga na něj nedávno zavzpomínala na instagramu, kde zveřejnila několik velmi dojemných fotografií. Během manželství se navzájem vždy podporovali a věřili si, i když měli trochu netradiční vztah.

Pro Olgu to byla životní láska

Když se poznali, bylo Olze pouze devatenáct let. I tak spolu strávili více než dvacet let a jejich manželství jim mohl kdekdo závidět. Nedali na sebe dopustit ani v nejhorších obdobích a platili za jeden z nejstabilnějších českých párů. Menzelová přiznala, že na zesnulého manžela myslí velmi často.

„Když jsme se jeden druhému kamkoliv vzdálili, vždycky jsme počítali dny, jak dlouho se neuvidíme… A já stále počítám. Jen tentokrát je to strašně dlouhý… dnes je to 364 dní,“ uvedla Olga ke krásným snímkům.

Černobílé momentky jsou plné nejen lásky, ale také porozumění. Vznikly před sedmi lety, kdy režisér vzpomínal na natáčení filmu Ostře sledované vlaky. Na jedné z fotografií drží Menzelová svého muže v náručí, takže kromě něžností můžete vidět také jejich humor, díky kterému se často smáli.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Olga Menzelová (@olgamenzelova)

Jiřímu nevadilo, že má Menzelová děti s jinými muži

„Jaký to byl vlastně bezstarostný život, kdy všechno se zdálo být nesmrtelné a navěky. Ale teď to je jiné. Mnohem těžší. Tahle zkušenost… Moje první. A rovnou jsi to byl ty, Jiřinko. V objetí až do samého konce. V dobrém i ve zlém. Stále jsme si byli oporou. Jednou jsi držel ty mě, pak já zase tebe,“ vyznala se Menzelová fanouškům na instagramu.

Režisér natočil například filmy Na samotě u lesa nebo Vesničko má středisková. Po zánětu meningitidy byl dlouhou dobu na lůžku. Jeho organismus už bohužel nezvládal běžné nemoci, ale osudným mu byl zápal plic, který chytil během covidové pandemie.

Manželé spolu sice žili, ale měli volný vztah. Menzelovi tak nevadilo, že má jeho Olga děti s jinými partnery. Posledního potomka tajila až do porodu, který proběhl mimo Českou republiku. „Bylo to výjimečný. Ve všech možných ohledech. A jak jsi říkával, měli jsme velkou kliku, že nás dal život dohromady,“ ukončila svou zpověď vdova, která se nyní stará o nejmladšího potomka.

V domácnosti se přitom stará ještě o další dvě děti. Společně je vychovává s jejich otci. Ač se to může jevit jako zvláštní domácnost, Olga je takto spokojená a ani tátové jejích dětí si nestěžují. A ona sama přiznala, že na svou životní lásku nikdy nezapomene.

Zdroj: Instagram

Autor: Raina TomanováSouvisející články