Doktor Hanák z Ordinace zavzpomínal na dospívání. Před 36 lety byl pěkný hubeňour

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Fiala Radim
Zdroj: Profimedia

Radim Fiala, oblíbený televizní, filmový a divadelní herec, nechal nakouknout fanoušky do svých mladých let. Na sociální síť Instagram vyvěsil černobílou fotku z doby, kdy chodil ještě na základní školu. I přes jeho nízký věk je vidět jeho charizma, které mu zůstalo dodnes. Ovšem nad jeho tehdejší postavou se baví většina jeho fanoušků.

Radim Fiala pochází z Brna, kde se narodil 9. ledna 1971. Už od dětství věděl, že se chce věnovat herectví. Vystudoval konzervatoř a následně také JAMU, konkrétně obor činoherního herectví. Po studiích se jeho domovskou scénou stalo divadlo Husa na provázku.

Nejdříve divadlo, poté televize

Zde účinkoval celých 14 let. Zahrál si více než sto rolí. Diváci ho mohli vidět například ve hře Revizor, Balada pro banditu, Maryša či Zahradní slavnost. V roce 2006 se však rozhodl odejít a zkusit štěstí v Praze. V současné době je bez stálého divadelního angažmá.

Herec se v Praze začal věnovat více filmu a seriálům. Návštěvníci kin jej mohli vidět ve filmu Tmavomodrý svět, Václav a nejnověji ve filmu Ubal a zmiz.

Fiala si také zahrál ve velkém množství seriálů. Jedna z jeho největších rolí je v seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě 2.

Tam se poprvé objevil v roce 2018. Jeho postava chirurga Petra Hanáka si rázem získala mnoho fanoušků, především fanynek. Charizmatický bývalý válečný doktor, který se nebojí říct, co si opravdu myslí, se brzy stal jednou z hlavních postav seriálu.

Vzpomínka na nejkrásnější léta

Herec si nyní vyvěsil na instagram fotografii, která pochází z roku 1985, tedy z doby, kdy mu bylo čtrnáct let. Je pořízena na koupališti ve Starém Lískovci. Herec v popisku vzpomíná na to, jak si dokázal užít dospívání navzdory aktuálnímu politickému režimu.

„Hráli jsme fotbal a tenis, jezdili po Ostopovicích na favoritu, někteří z nás už měli mustangy, ti movitější simpsony, cigarety Petra, to byl hit, chodili jsme do kina Slavia nebo jen do kina, které se jmenovalo KINO, zima byla zima a léto létem a svět patřil jen nám,“ píše na sociální síti.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Radim Fiala (@radim.fiala)

Dospívání je pro mnoho lidí jedno z nejkrásnějších období v životě a každého zřejmě někdy v životě přepadla touha zažít tuto životní etapu ještě jednou. Stejný pohled na to má i herec z populárního seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.

Mladý „hubeňour“

„… když pominu ‚komáry‘ a všechny ty nesmysly kolem, ještě jednou bych rád zažil ten čas ‚malin nezralých‘. Carpe diem, přátelé,“ uzavírá svůj vzpomínkový post Fiala. Jeho text kvitují i jeho fanoušci, kteří píší pod fotku souhlasné komentáře.

Mnoho z nich ale žasne nad vzhledem herce, jehož vyhublá postavička vypadá až neuvěřitelně. Neodolala ani jeho kolegyně z Ordinace Jana Holcová a pod fotografii mu napsala: „A proč ti nedávali najíst…?“ podivuje se ve svém vtipném komentáři.

Zdroj: Instagram

Autor: Markéta MladáSouvisející články