Eliška Balzerová už skoro 20 let hraje představení o rozvodu. Sama má ale skvěle fungující manželství

od Markéta Krejčí
< 1 minuta čtení
Balzerova Eliska
Zdroj: Profimedia

Eliška Balzerová už téměř 20 let exceluje v divadelní komedii vyprávějící o rozvodu — Můj báječný rozvod. Paradoxní je, že nestárnoucí herečka je už pětačtyřicet let šťastně vdaná. Na dlouhotrvající manželství má jednoduchý recept: „Musíte zkrátka potkat toho pravého!“

Herečka Eliška Balzerová nedávno oslavila 73. narozeniny. Elegantní dáma však na svůj věk ani trochu nevypadá. Její vitalitu by jí mohly závidět i leckteré mladší kolegyně.

Sama zvládá 23 postav

Stejně jako její věk vás překvapí i fakt, že už 19 let hraje to stejné představení, které má u lidí stále obrovský úspěch. Navíc se nejedná o úplně nejjednodušší kousek.

Nejen, že je herečka v monodramatu Můj báječný rozvod celou dobu na pódiu úplně sama. Ona tam dokonce hraje všech 23 rolí, které se ve scénáři vyskytují.

Naučit se tak musela více jak 60 stran textu. „Každý večer stojím na úpatí a dívám se nahoru a říkám si: Tam musím vylézt,“ svěřila se nedávno webu Prima Ženy.

Potkala toho pravého

Je téměř až paradoxní, že sympatická herečka už tak dlouho divákům vypráví o rozvodu, a přitom sama je už 45 let šťastně vdaná. Což je v našich končinách spíše rarita.

V nedávném rozhovoru pro Novinky prozradila svůj recept na šťastné manželství. A byl až překvapivě prostý. „Musíte potkat toho pravého,“ vysvětlila se smíchem herečka.

Manžel si poradil s její moravskou zatvrzelostí

„Mám štěstí, že jsem vedle sebe měla flexibilního chlapa, který si ví rady s každou trampotou. Nebyl pro něho problém se postarat o děti, když jsem večer hrála,“ pochlubila se Novinkám.

Navíc přiznala, že její manžel to s ní neměl tak úplně jednoduché. „Já byla taková zaťatá moravská palice, on mě naučil dívat se na věci s humorným nadhledem. Odnaučil mě zarputilosti,“ dodala nakonec.

Zdroj: Prima Ženy, Novinky

Autor: Markéta MladáSouvisející články