Emma Smetana léčí zimní deprese smíchem. Pomáhá jí i rozkošná dcerka Ariel

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
emma smetana
Zdroj: Profimedia

S nástupem zimy přichází i celá řada neblahých změn. Lidé jsou náchylnější k nemocem, a je proto třeba myslet na dostatek vitamínů, kromě toho ale také přichází problémy se zdravím psychickým. A ty se nevyhýbají ani slavným osobnostem. Své o tom ví i Emma Smetana.

Herečka a muzikantka na sobě pociťuje nejen změny nálad kvůli chladnému počasí a celkově nástupu zimy, ale také si uvědomuje, že se její psychický stav mění v souvislosti s novými opatřeními proti koronaviru. Proto se snaží pracovat na tom, aby se co nejvíce udržela v psychické kondici.

A když už se jí to trochu daří, pokouší se milými zprávami a radami pomoci také svým fanouškům. S těmi se podělila o návod, jak si alespoň trochu ulevit od psychické zátěže. S půlroční dcerkou Ariel vyzkoušela terapii smíchem.

Video, které zahřeje u srdce

Smetana sdílela na své sociální síti video, ve kterém má malou holčičku na klíně a vtipnými obličeji se ji pokouší rozesmát. Obě se tak na střídačku hlasitě pochechtávají, čímž by si podle všeho měly zlepšit náladu. Kromě toho, že to pravděpodobně funguje, vykouzlila úsměv na tvářích i fanouškům.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Emma Smetana (@emmasmetana_music)

„Terapie smíchem. Mám v posledních dnech pocit, ze tvrdý nástup zimy v kombinaci s další vlnou restriktivních opatření začíná velmi neblaze působit na náladu a nervy mnoha z nás…,“ přiznala se Smetana s tím, že i ona na sobě vnímá změny.

„Tak tady malá ‚kompenzace‘, jak se v posledním roce s oblibou říká. Mně to pomáhá spolehlivě,“ dodala. A fanoušci to rozhodně vidí, protože ona i malá Ariel se na videu smějí jedna na druhou a o nějakých chmurách rozhodně nemůže být řeč.

Nejkrásnější je dětský smích

Celá řada lidí Emmě poděkovala. Uznávají, že její veselé video je postavilo na nohy a hodně jim pomohlo, když se užírali přesně tím, o čem Emma ve svém příspěvku mluví. „Jsem dojatá,“ svěřila se jedna z fanynek. A mnoho z lidí s ní souhlasí.

„Dětský smích je nejkrásnější terapie. Moc ti děkuji, Arielko,“ píše se v dalším komentáři. Mnozí uznávají, že terapie smíchem, pokud možno ještě s malým dítětem, je to, co jim dodává sílu. Jde přesně o něco, co člověk v současné době potřebuje.

Lidé doufají, že těch, kteří jsou ochotni se s podobnou informací podělit, je na světě více. A až jednou bude potřebovat pomoci zase Emma Smetana, najde se někdo, kdo jí její laskavost oplatí. Smíchu jednoduše nikdy není dost a u toho dětského to platí dvojnásob.

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články