Eva Holubová už má dost zneužívání pojmu tradiční rodina. Babiš i Okamura to od ní pěkně schytali

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
eva holubova
Zdroj: Profimedia

Pojem tradiční rodina se dnes objevuje v médiích velmi často. V souvislosti s volbami se o něm mluví poměrně hodně, protože se k němu různí politici staví jinak než ostatní a využívají své názory k přesvědčení lidí o tom, že právě je by se vyplatilo volit. A všimla si toho také herečka Eva Holubová.

Ta se na svém instagramu rozvášnila dlouhým příspěvkem, ve kterém se zamýšlí nad tím, co to vlastně tradiční rodina je a proč ji tolik politiků zneužívá jako téma, kterým by se měli před volbami ohánět. Dlouhou úvahu doplnila vlastními fotografiemi, na kterých je se svým mužem a dvěma dětmi.

Herečka tvrdí, že ona sama nikdy příliš neřešila, zda je sama z tradiční rodiny nebo zda v jejím duchu vychovává vlastní děti. Jenomže co vlastně tradiční rodina je? Proč v dnešní době lidé tolik řeší stejnopohlavní páry a proč se tahle problematika stala jedním z hlavních témat voleb?

Může mi to někdo vysvětlit?

„Kolik takových tradičních rodin znáte? Já několik, i já vychovávám s manželem naše děti, přesto jsem nikdy neřešila, jestli jsme tradiční rodina. A tak mi prosím vysvětlete jedno. Když se rodiče rozvedou, naruší tím tradiční rodinu?“ píše Holubová u příspěvku.

„Babiš i Okamura jsou rozvedení přesto, že měli v prvních manželstvích děti. Narušili jim tím tradiční rodinu? Nebo tradiční rodina připouští rozvody, střídavou péči a podobné věci? Pojem tradiční rodina se stal jednou z manipulátorských pomůcek těchto voleb,“ tvrdí herečka.

 

View this post on Instagram

 

Příspěvek sdílený Eva Holubova (@evaholubovaofficial)

Dodává, že ačkoli jsme stát na jedné straně přijímající nové věci, stále se mnozí brání takzvaně netradiční rodině stejnopohlavních párů, ačkoli mnohdy jsou tyto rodiny pro děti mnohem spolehlivějším zázemím než rodiny heterosexuální, přitom rozvedené.

Podpora fanoušků

Holubová se svým příspěvkem snaží říci, že mnoho politiků jedná pokrytecky a neustále útočí na někoho, kdo si to nezaslouží, zatímco sami mají osobní problémy, které by bylo třeba řešit. Na závěr doporučuje instagramový profil homosexuálního páru, který se podle jejích slov nikdy nestaral o to, zda je tradiční, či nikoli.

Lidé s názory Holubové souhlasí a přidávají vlastní poznatky o tom, jak celou situaci vnímají. Herečku podporují a vyjadřují obdiv nad tím, jak dokonale dokázala celou situaci vystihnout a sepsat tak dlouhý text, který má hlavu i patu.

Není se tak čemu divit, že souhlasné komentáře přibývají a příspěvek se také za krátkou dobu setkal s mnoha srdíčky. Je ale stále ve vzduchu, jak moc právě téma tradiční rodiny, ale i další projednávané věci ovlivní volby a jak budou do budoucna zákony v tomto ohledu reagovat.

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články