Faleš, zrada a zlo: Dana Morávková se zase objeví v roli potvory. Profík zahraje všechno, říká herečka

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
dana moravkova
Zdroj: Profimedia

Půlnoční zpověď je minisérie, ve které se představí Dana Morávková opět v roli potvory. Jak prozradila, takové role se jí hrají nejlépe.

Scenáristky Kateřina a Jitka Bártů jí připravily roli na míru. Morávková je úspěšnou herečkou nejen v seriálech, ale pravdou je, že ji lidé mají spojenou především s Rodinnými pouty, Ordinací v růžové zahradě nebo Velmi křehkými vztahy.

Dana přiznala, proč ji role potvor tolik baví

Dana je půvabnou herečkou, která se nebojí žádné role. „Potvora má dovoleno úplně všechno, proto mě to baví. Každá taková role je pomyslná hozená rukavice a já hozené rukavice ráda zvedám,“ prozradila.

Rodinná pouze a Velmi křehké vztahy jsou seriály, ve kterých se Dana objevila v roli potvory, a většina diváků na její postavu Andrey nikdy nezapomene. „Andrea byla ukázková mrcha. Prožívala jsem s ní skoro šest příjemných let. Myslím, že dobrý herec zahraje přesvědčivě jakoukoli roli,“ uvedla herečka pro blesk.cz.

Kromě ní si v minisérii zahraje také její kolegyně z Ordinace Markéta Plánková nebo Marek Lambora, kterého diváci milují v seriálu Slunečná. Markéta si zde zahraje roli psycholožky a Marek bude jako její bratr knězem. Sourozenci ale budou rozděleni.

Scenáristky prozradily, jak si herce vybírají: „Herce si do projektů pečlivě vybíráme a pokaždé se jim snažíme nabídnout roli, která pro ně bude určitá výzva, v níž mohou zazářit, a diváci si je budou pamatovat. A tady se to, doufejme, podařilo.“

Morávková zapůsobila jako Dora v pohádce

Morávková není herečka pouze seriálová. Objevila se také v několika filmech. Jako zlá Dora se představila v pohádce Z pekla štěstí a poté i v jejím pokračování. Zahrála si sestru hlavní hrdinky ztvárněnou Michaelou Kuklovou, které v pokračování přebrala Honzu, jehož hrál Mirek Šimůnek.

Dana tak má v malíku, jak správně roli potvory zahrát. Součástí takové postavy je faleš, zrada, zlo a další vlastnosti. I jako Zdena v Ordinaci si prošla několika tvrdými ranami osudu. V seriálu ji opustil manžel, musela hledat ztracenou dcerku Haničku, zažila si domácí násilí, ale také okusila, jaké to je být nevěrná.

Není žádná role, které by se Dana Morávková nezhostila se ctí. Na minisérii se už teď můžete těšit, protože Dana bude opět platit za jednu z nejlepších hereček, které u nás na české scéně máme.

Zdroj: Blesk

Autor: Raina TomanováSouvisející články