Fotky zbité vévodkyně Kate zaplavily Evropu. A to bez vědomí královského paláce

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
kate middleton
Zdroj: Profimedia

Vévodkyně Kate, za svobodna Middleton, je vážená členka britské královské rodiny. Přesto se stala součástí kampaně, o které neměl Buckinghamský palác podle všeho ani tušení. Její upravené fotografie se objevily na mnoha místech Evropy jako varování před domácím násilím.

Mnoho lidí v Británii si dává tu práci, aby ji oslovilo celým jejím titulem a jménem jako Její královskou Výsost vévodkyni z Cambridge. Jiní ale neváhají využít její fotografie a bez svolení s nimi manipulovat, upravovat je a zveřejňovat, jak informují zahraniční média.

Celou řadu lidí nejspíš zaskočilo, když se její obličej objevil na plakátech kampaně proti domácímu násilí. S modřinami a krví po celém obličeji se Kate dívá na lidi ze zastávek a billboardů a varuje je před domácím násilím. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby to nebylo bez jejího vědomí.

Nejspíš nejde o žádné náznaky

Někteří lidé možná měli za to, že jde o nějaký náznak toho, že má Kate nějaké osobní problémy. Podle některých mohou působit plakáty jako volání o pomoc. Anebo to, že je členka královské rodiny vystavena jako zbitá a uplakaná, znamená, že si sama něčím takovým v minulosti prošla.

Palác ale tyto domněnky vyloučil. Podle všeho tak jenom autor kampaně chtěl využít její slavné tváře a varovat ženy před tím, co se jim může stát. Na plakátech nicméně Kate vypadá strašlivě a varovné signály se už jistě k mnohým dostaly.

Pod fotografií pak stojí nápisy, které hlásají, že ačkoli žena domácí násilí nahlásila, nikdo jí nevěřil – zůstala i tak na všechno sama, nebo byla zabita. Snímky mají poukazovat na to, že nahlášení na policii je jen začátek, a pokud se ani tak nic nestane, nesmí se to vzdávat.

Netýká se to jenom Kate

Fotografie se v rámci neautorizované kampaně objevily v mnoha zemích Evropy. Netýkají se přitom jenom Kate. Zneužity byly i snímky dalších žen, mezi které patří například americká viceprezidentka Kamala Harris.

Umělci Alexsandru Palombovi hrozí v současné době mnoho problémů se zákonem. On sám přitom příliš nechápe, co provedl, podle svých slov se totiž jenom snažil zastavit domácí násilí. Jenomže i tak se dopustil trestného činu, když zneužil cizí fotografie.

Jaký trest ho čeká, zatím není jisté. Ani královský palác se prozatím nevyjádřil k tomu, jak se k celé situaci staví. Ačkoli Kate by s takovými fotkami za normálních okolností neměla problém, udělaly jí po světě pověst ženy, která má problémy s domácím násilím.

Zdroj: thesun.co.uk, dailystar.co.uk, express.co.uk

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články