Halina Pawlowská se snažila před spaním spočítat milence. Nevyšlo to podle jejích představ

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
halina pawlowska
Zdroj: Profimedia

Halina Pawlowská je jedna z  nejprodávanějších současných českých spisovatelek. Není se tedy čemu divit, že se stala hostem v show 7 pádů Honzy Dědka. Právě tady na sebe ale prozradila celou řadu informací, které mnohé možná překvapily.

První šok vyvolala u fanoušků informace o tom, že má Pawlowská problémy s prokrastinací. Prý píše ve stresu až na poslední chvíli, kdy nic nestíhá. Jinak by se k vytvoření nových knih nikdy nedostala. To ale není to jediné, s čím slavná moderátorka zápolí.

Její díla jsou mnohdy zfilmovaná a v současné době vydává novou knihu. Právě v takových dobách se prý kvůli stresu a nestíhání potýká s nespavostí. Často dlouho do noci počítávala ovečky, to ale nezabralo. Zkusila proto trochu jiný recept a prozradila divákům show, jestli funguje.

Pravidelně usíná ve 3 ráno

Halina se v show přiznala, že s usínáním má velké problémy. Obvykle se jí prý podaří propadnout se do snů až kolem třetí ráno. A tak se musela naučit nějak s problémem bojovat. Má na to opravdu hodně originální recept, který pravděpodobně u mnoha fanoušků fungovat nebude.

„Pořád kupuji deky. Jakmile vidím někde deku, jdu po ní. A když nemůžu usnout, tak je počítám. Nepočítám ovečky, to je nudné, zkoušela jsem počítat milence, to si nemůžu vzpomenout, tak jdu po dekách,“ svěřila se Pawlowská. A dodala, že její dcera to má podobně.

S tou se prý pravidelně schází okolo půlnoci a dívají se společně na film. Pak kolem druhé se spisovatelka přesune do postele. „Přečtu kousek nějaké knížky, pak počítám deky, pak prášek a spím,“ popisuje svůj noční život spisovatelka.

Milý Bene

V současné době vychází spisovatelce kniha s názvem Milý Bene. Jedná se už dohromady o třiatřicátou publikaci, kterou Pawlowská napsala. Mnozí se jí tak často ptají, zda soutěží ve vydávání knih s Vieweghem, který je v současnosti také stále velmi prodávaným.

„Viewegh jich má víc. Já s ním nesoutěžím, ale moje vydavatelka asi ano. Na Viewegha ztrácím asi osm knih. Pro mě jsou uzávěrky takové orientační a oni už s tím počítají. Myslím si, že mi ty termíny už kladou s tím, že vědí, že to bude jindy. Já je ale občas převezu tím, že moje prodleva je ještě větší,“ směje se Halina.

Právě vtipné zážitky z jejího života, a to včetně těch, které ji mohou na první pohled trápit, dokazují, že si moderátorka umí udělat legraci snad téměř ze všeho. A pravděpodobně právě proto jsou její knihy tak oblíbené. Vytváří úsměv na tváři a ukazují, že i starosti běžného dne se dají přejít se smíchem.

Zdroj: zeny.iprima.cz, Blesk, 7 pádů Honzy Dědka

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články