Hana Zagorová po letech promluvila o tajemné svatbě s Vlastimilem Harapesem. Měla k ní překvapivý důvod

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
zagorova harapes
Zdroj: Ladislav Křivan / CNC / Profimedia

Když se řekne, že je něco naprosto nezbytné, většině z nás se hned vybaví píseň Hany Zagorové. Teď už ale nejde jenom o písničku. Její kniha s názvem Naprosto nezbytná popisuje radosti i strasti zpěvaččina života. A dočtete se v ní nejen její názory, ale také zpovědi jejích blízkých.

Hana Zagorová je česká legenda a fanoušky je považována mnohdy za dokonalou. V životě udělala ale věci, o kterých nikdo neví, nebo se o nich minimálně příliš nemluví.

A jednou z nich je i svatba s jejím prvním manželem, kterým se stal herec, zpěvák, taneční mistr a choreograf Vlastimil Harapes.

Proč si ho tehdy vzala? Láska v tom nebyla. Šlo prý pouze o dítě, které by bez jeho pomoci mít nemohla a sňatek byl v tomto ohledu naprosto nezbytný. Jak to tehdy vlastně celé bylo a proč se tihle dva vzali?

Chtěla adoptovat dítě

„Hana strašně toužila po dítěti a dítě mít nesměla – pozor, ne nemohla, ale nesměla kvůli své nemoci. Zemřelo by totiž buď dítě, nebo ona,“ zdůrazňuje zpěvaččin první manžel. Jako blízký kamarád o jejích trápeních věděl, a když se mu svěřila s plánem, souhlasil.

„Dříve jednotlivec adoptovat dítě nemohl, na to musel být manželský pár. Hanka proto jednoho dne přišla s tím, že se vezmeme, a tím pádem mohla o adopci zažádat. Samozřejmě jsem souhlasil,“ dodává umělec, který pak dlouhé roky žil s Hanou jako její muž.

harapes zagorova

Zdroj: PETR NOVOTNY CZECH NEWS CENTER / CNC / Profimedia

„S Vlastíkem bychom se možná nevzali, kdybych v té době nechtěla adoptovat dítě, které jsem sama mít nemohla. Vztah, který trval asi pět let, nám oboustranně vyhovoval – byli jsme spolu, když jsme chtěli, a když ne, nemuseli jsme…“ vysvětlila sama Zagorová.

Tajemná svatba

„Okolí jsme řekli, že je to oslava našich narozenin. Vlastík je Lev, mimochodem stejně jako Štefan, má narozeniny v červenci a já v září, takže byl důvod uspořádat společnou oslavu. Až na ní se ale naši přátelé dozvěděli, že jsou vlastně na svatbě,“ prozradila zpěvačka.

Nakonec svatba proběhla v pořádku, vztah manželů byl vždy skvělý, a dokonce i k oné adopci došlo. Jenomže nedopadla úspěšně. Pokud chcete vědět, co se stalo, kniha Naprosto nezbytná prozradí zbytek příběhu.

Hana Zagorová v září tohoto roku oslavila neskutečné 75. narozeniny. Má toho jistě mnoho, co v knize nebylo popsáno, i tak je ale doslova nabitá příběhy ze života.

Kromě ní se v publikaci vyjadřují také další slavné osobnosti, jako například Štefan Margita, Standa Hložek nebo Petr Kotvald.

Zdroj: kafe.cz, Blesk, idnes.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články