Hana Zagorová: Úspěch je i to, že se ráno probudím. Jak vážný je její zdravotní stav?

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
hana zagorova
Zdroj: Profimedia

Když Hanu Zagorovou našla v jejím bytě policie v bezvědomí, všichni doufali, že se nebude jednat o nic vážného a brzy se všechno vysvětlí. Jenomže zpěvačka musela nějaký čas v nemocnici zůstat a ani po návratu domů to s ní nevypadá zrovna nejlépe.

Devítinásobná zlatá slavice se v současné době dává do kupy v domácím prostředí, kde je jí oporou její manžel Štefan Margita. Musí ale pravidelně navštěvovat hematologii, kde podstupuje krevní transfuze.

Dopřává si i krátké procházky, sama ale přiznává, že se necítí úplně nejlépe. Snaží se prý všechno brát s humorem, ale je jasné, že její zdravotní stav je vážný a potřebuje zdravotní péči. Covid jí totiž rozhodil krevní destičky a pomáhají jí zatím jedině pravidelné infuze.

Mám ráda každý nový den

Zagorová se snaží být veselá a pozitivní. Je od přírody optimistka, a to i když jí zrovna není nejlépe. Bohužel, druhý lék, který jí pomáhá nejvíce, musí teď omezit. Tím je hudba. Své koncerty musela kvůli zdravotnímu stavu na čas přerušit.

„Já mám ráda každý den, nejsem plánovač a jsem otevřená všemu, co přijde. Malý úspěch je to, že se ráno vzbudím a žiju. A tu hodnotu života si asi člověk uvědomí s přibývajícími léty,“ svěřila se Zagorová médiím. Je na ní znát, že ačkoli se snaží být pozitivní, bylo jí už lépe.

„Jsem na světě ráda,“ dodala s pokorou. Tato její slova nejspíš dojala stovky fanoušků, a jistě jí proto odpustí, že si teď nějaký čas nebudou moci vychutnat její koncert. Všichni doufají, že se Zagorová uzdraví a brzy se zase ukáže na pódiu v plné parádě.

Od dětství má s krví problémy

Hana Zagorová trpí úbytkem krevních destiček už od dětství. Kdykoli je tak nemocná, má sníženou imunitu a její problémy jsou mnohem horší, než by byly za normální situace. Koronavirus jí bohužel krevní destičky rozházel, a to byl důvod jejího kolapsu.

Naštěstí se k ní policie dostala včas a v nemocnici jí okamžitá krevní transfuze pomohla. Takže je to v současné době mnohem lepší, než se zdálo, a snad se po čase zpěvačka bude moci vrátit do normálního života.

S uzdravením jí pomáhá Margita, který je pro ni velkou psychickou oporou a také dohlíží na to, aby Hanka pravidelně navštěvovala lékaře a podstupovala všechny kontroly, které má. Ona sama si ale svého života váží a zdraví by prý nikdy nepodcenila.

Zdroj: ahaonline.cz, Blesk, region.rozhlas.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články