Helena Houdová prý zná lék na rakovinu. Stačí zázračná voda, tvrdí

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Houdova Helena
Zdroj: CNC: David Kundrát / CNC / Profimedia

Mlčeti zlato. Toto sousloví napadne nejednoho člověka, když si pročítá instagram Heleny Houdové. Ta samu sebe jmenovala do role odbornice na zdravý životní styl. Její názory jsou ovšem mnohdy velmi kontroverzní a odborníci nad nimi jen kroutí nevěřícně hlavou. Jako teď naposledy, kdy uvedla, že existuje zázračná voda, která může výrazně pomoci při léčbě rakoviny.

Helena Houdová prošla během svého života značnou proměnou. V roce 1999 vyhrála Miss ČR a věnovala se převážně modelingu. Nyní žije na Bali se svými třemi dětmi. Stala se z ní life koučka a sex koučka, která se snaží žít v souladu s přírodou a která se nebojí vyjádřit svůj názor k mnoha oblastem lidského života.

Voda z kohoutku — hormony a chlor

V poslední době vzbudilo negativní reakce její instagramové video o zázračné alkalické vodě Kangen, které neuniklo ani výživovému expertovi Lukáši Roubíkovi. Ten se na webu Institutu moderní výživy snažil modelčina tvrzení vyvrátit a zároveň upozornil na nebezpečí těchto „šarlatánských strategií“.

„My to pijeme (Kagen vodu), protože ve vodě jsou neskutečný toxiny. Třeba chlor má vliv na neplodnost.“ „Fluorid kalcifikuje třetí oko.“ To jsou příklady tvrzení, která Houdová ve videu hlásá. Podle ní je obyčejná kohoutková voda plná chemie, hormonů a toxinů. Člověk by ji neměl v žádném případě pít, a dokonce se v ní ani sprchovat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Helena Houdova (@helenahoudova)

Rakovina? Stáčí změna pH

Helena má ale naštěstí řešení, tím má být zázračná alkalická Kangen voda. Alkalická voda, jak vysvětluje Roubík, „je voda, která má vyšší pH – ať už přirozeně díky např. vyššímu obsahu rozpuštěných minerálních látek či díky použití ionizujících nebo speciálních filtračních přístrojů.“

Alkalická voda, podle předpokladu Houdové, změní pH v těle člověka. Zásadité prostředí člověka se tak stane více nehostinné pro případné choroby. „Nemůže tam existovat rakovina, nemůžou tam existovat záněty, plísně, nemůže tam existovat nic,“ chrlí odvážná tvrzení bývalá miss. Podle výživového experta však nikdy nebyla vydána jediná studie, která by toto tvrzení potvrdila.

Ještě k tomu „letadlo“

Pokud tedy máte strach z kohoutkové vody, můžete si koupit speciální ionizátor. Nebo ještě lépe, můžete ho sami prodávat. Houdovou proklamovaná firma totiž funguje na systému MLM, v češtině někdy označovaném jako „letadlo“. To znamená, že prodáváte výrobky za provizi. Do toho se snažíte naverbovat další lidi, kteří budou dělat totéž pro vás. Vy pak získáte jejich část provize.

Ačkoliv je tento model u nás legální, spousta lidí jej považuje za neetický. Nikoliv však samotná modelka. „Je to způsob, jak my opravdu můžeme vstoupit do tý nezávislosti, a to i finanční. Což je prostě wau, nádhera,“ uvádí na kontroverzním videu.

Na závěr Roubík upozorňuje, že samotná alkalická voda není škodlivá a nemůže člověku ublížit. Co ale škodlivé je, je obchod s nadějí a agresivní marketing, který cílí na jedny z těch nejzranitelnějších — nemocné.

V posledních měsících se čím dál více hovoří o možnostech nějakým způsobem regulovat vliv influencerů v oblasti tak zásadní, jako je lidské zdraví.

Zdroj: Instagram, Helenahoudova.com, Institutmodernivyzivy.cz, Šíp

Autor: Markéta MladáSouvisející články