Houslista Pavel Šporcl měl vážnou autonehodu. Manželka trnula hrůzou

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
pavel sporcl
Zdroj: Luděk Peřina / MAFRA / Profimedia

I když si mnoho řidičů dává na silnici pozor, srážka s divokým zvířetem je bohužel na českých silnicích poměrně běžná a nevyhýbá se někdy ani slavným osobám. Podobnému zážitku z nedávné doby čelí i houslista Pavel Šporcl.

Pavel Šporcl už najezdil stovky kilometrů. Autem jezdí za známými i za pracovními příležitostmi a cítí se být dobrým a hlavně opatrným řidičem. Jenomže jak bylo řečeno, některé věci člověk neovlivní.

Tentokrát při něm prý doslova stáli všichni svatí. Při vážné autonehodě vyvázl bez zranění, přesto ale škoda na autě je poměrně veliká a Šporcl bude ještě dlouho za volantem nesvůj. A může za to střet se zvířetem.

Vběhla mi tam srna

„Vracel jsem se z koncertu a na jedné okresce mi vběhla do cesty srna,“ přiznal Pavel Šporcl po děsivém zážitku deníku Aha! Pravděpodobně každý řidič si dovede představit, jaký šok to musí být. Člověk se bojí o sebe, o auto, ale i o zvíře, kterému ublížil.

„Už se mi to stalo za život několikrát, dohromady asi čtyřikrát,“ dodal muzikant, který má na střety se zvířaty tedy opravdu smůlu. Bohužel ani opatrná jízda není mezi lesy někdy co naplat. Zvíře se před vozem objeví náhle a i v nízké rychlosti je nehoda obvykle vážná.

Šporcl o tom ví své. „Nejhorší to bylo tenkrát na dálnici D1. Vedle mě jel tirák. A najednou jsem v plné rychlosti uviděl před sebou u vnitřních svodidel stát jelena. Neměl jsem moc šancí změnit směr jízdy. Spíš to bylo obrovské štěstí, jak to dopadlo,“ řekl médiím.

Rodina se o něj strachovala

Není se čemu divit, že manželka Barbora Kodetová doma trnula hrůzou, když slyšela, že její muž měl zase nehodu kvůli neopatrné srně. Stejně tak se o tatínka bály jeho dcery. Naštěstí nakonec všechno dobře dopadlo a Šporcl nemusel ani do nemocnice.

V minulých případech byly škody na autech větší, tentokrát to odnesla prý pouze mřížka a světlo. I tak je ale auto v servisu a škoda byla vyčíslena na 70 000 korun. Šporcl dodává, že je naštěstí pojištěn, a nemusí si s tím tak dělat příliš starostí.

Za volant sedne určitě zase už brzy, protože má s podobnými zážitky zkušenosti a nikdy ho to neodradilo od řízení. Je ale pravda, že si nějaký čas nebude úplně jistý. Ale kdo by byl? Mnozí lidé by po takovémto zážitku možná už do auta nikdy nesedli.

Zdroj: Blesk, super.cz, prahanadlani.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články