Těžká autonehoda Kateřiny Brožové: Utekla hrobníkovi z lopaty. Nepřipoutala se, následky mohly být zdrcující

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
katerina brozova
Zdroj: Profimedia

Svou 13. komnatu otevřela v rámci pořadu České televize herečka, moderátorka a zpěvačka Kateřina Brožová. A nemluvila jen o nepříjemném rozvodu s exmanželem Zdeňkem Tomanem, ale především o ošklivé autonehodě, která se jí stala. Utekla totiž hrobníkovi z lopaty.

7. dubna 2003. To je datum, které se Kateřině Brožové navždy vryje do paměti. Ten den se totiž znovu narodila. Pospíchala do hlavního města kvůli schůzce a doplatila na zrádné počasí.

„V té době jsme bydleli s mým tehdejším mužem Zdeňkem v Jevanech, dcerce Kačce byl tehdy jen rok a půl. Měla jsem cestu do Prahy, spěchala jsem na jednání,“ popsala okolnosti, které autonehodě předcházely.

Nepřipoutala se a dostala smyk

Měla už přezuté gumy, protože již pár týdnů panovalo hezké jarní počasí. Jenže onen den přišla náhlá studená vlna, která dle hereččiných slov přinesla i trochu sněhu a minusové teploty.

„Toho jsem si nevšimla, byla jsem v nějakém svém vnitřním rozpoložení. Jela jsem zkratkou přes les, kde jsem dostala smyk a ošklivě jsem se vybourala. Nebyla jsem připoutaná,“ přiznala bez okolků Brožová.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Barbora Černošková (@barboracernoskova)

Zanedbala tedy základní věc, když za jízdy bez bezpečnostního pásu na zledovatělé vozovce dostala smyk a sjela do příkopu. „Z něj jsem s vozem vyletěla, postupně narazila do tří stromů a ještě čelně do betonového můstku,“ řekla v televizi.

Byla ohrožena i mícha

Následky nehody byly velmi ošklivé – zlomený nos a rozdrcené první dva krční obratle. Její zranění ohrožovalo i míchu. Brožová si ale naštěstí zvládla zavolat pomoc, která ji včas dopravila do nemocnice.

„Největší stres jsem měla z toho, že jsem měla doma malé dítě. Teprve poté jsem začala přemýšlet o tom, co všechno se mohlo stát. Uvědomila jsem si, že mě tady pánbůh nechal pro mou dceru,“ nechala se slyšet oblíbená herečka, která věří, že při ní tenkrát stála vyšší síla.

Rekonvalescence ale nebyla vůbec jednoduchá. Její maminka totiž v tu dob u měla těžkou mozkovou příhodu a manželství jí nevycházelo dle jejích představ.

Toto období je už naštěstí za ní. Z dcery vyrostla krásná slečna, která jí z oka vypadla, a kariérně se Brožové taky daří. Momentálně září především v divadle.

Zdroj: 13. komnata České televize

Autor: Alice KonopáskováSouvisející články