Iva Frühlingová musela vyhledat kvůli psychickému problému odborníka. Navštěvuje ho dodnes

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
iva fruhlingova
Zdroj: Profimedia

Iva Frühlingová je česká zpěvačka, která se na několik let stáhla do ústraní. Bylo to kvůli psychickému problému, který se nazývá panická ataka.

Zpěvačka je nyní už v pořádku, stále se ale může stát, že se bude cítit ohrožená na životě. Jsou tak momenty, kdy si myslí, že by se znovu mohla s nemocí potýkat. Už ale ví, jak s takovými pocity pracovat, takže se nebojí vycházet z domu. Prozradila to CNN Prima NEWS.

Podržela ji rodina, hlavně manžel

S manželem mají skvělý vztah, nedávno Iva dokonce přiznala, že žijí v polyamorii. Je to vztah, ve kterém si oba partneři mohou užívat i dalších milenců. Iva svého muže označila za držáka, protože v době, kdy se objevily panické ataky, ji podporoval.

Panická ataka se konkrétně u Ivy projevila strachem z infarktu a smrti. Rozhodně není jediná, koho taková otázka trápí. „Ten zážitek bych nejraději vymazala, protože byl skutečně hnusný. Už funguji normálně, ale někdy cítím, že by to mohlo přijít. Když takové pocity přicházejí, tak už s nimi umím pracovat,“ uvedla zpěvačka.

Bohužel se jedná o psychickou poruchu, které se už nikdy nezbaví. Navštěvuje terapeutku, která se snaží pomoci Ivě se s takovým stavem vyrovnat. „Díky tomu jsem mohla přemýšlet nad životem a udělat si v nějakých věcech více pořádek. Ujasnila jsem si, co jsem za typ člověka. Víc jsem se poznala a dalo mi to větší jistotu v sebe sama,“ uvedla.

Získala jistotu rodiny a milujícího domova

Ivě se úplně změnil pohled na svět, jinak uvažuje o životě a ví, že jednou skončí. Podporu našla také ve své rodině. Její manžel Jan Veselý je po boku zpěvačky již dlouhých 14 let. „Pomáhal mi, je skvělý. Jsme opravdu rodina a držíme při sobě. Byl úžasný a hodně mě podporoval a chápe to i dodneška. Je takový držák.“

Zpěvačka změnila priority, jak sama přiznala. Podle svých slov si dává větší pozor a přijímá věci mnohem pomaleji. Uvědomila si, že nejdůležitější je zdravá rodina a milující domov.

„Mám svou rodinu, svůj hrad, kam si přijdu oddychnout. Venku jsem v práci, doma jsem Ivča. Jsem tam prostě obyčejná,“ prozradila.

Dříve to ale bylo jinak. Pendlovala po světě, dělala modeling a zároveň zpívala. Neměla žádné ukotvení, protože ji bavil jiný život. To se změnilo a Iva je ráda, že se to stalo.

„Bavil mě chaos a možnost být všude možně, být svobodná a volná. Teď poté, co jsem zažila, jsem ráda, že mám takové své jisté, co potřebuji. Mohlo mi to chybět už v té době, akorát jsem si to neuvědomovala,“ přiznala zpěvačka.

Zdroj: CNN Prima NEWS

Autor: Raina TomanováSouvisející články