Ivana Andrlová: Její bouřlivý rozvod ohrozil i vztah s dcerou. Ta jí snad z oka vypadla

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Andrlova Ivana
Zdroj: Profimedia

Jedna z nejobsazovanějších hereček 80. let. Její doménou byly princezny, krásné a křehké ženy. Ivana Andrlová však v reálném životě dokázala, že má pěkně ostré lokty. Její rozvod byl označován jako jeden z nejdrsnějších v historii českého showbyznysu. Není divu, že měl špatný vliv i na její dceru Míšu.

Ivana Andrlová se narodila 28. října 1960 ve Vysokém Mýtu. Chtěla se věnovat herectví, hudbě a zpěvu, a tak svou uměleckou dráhu zahájila na Pražské konzervatoři, kterou úspěšně vystudovala. Posléze začala dostávat spousty nabídek od filmu i z televize.

Ohromný úspěch a spousta rolí

Nezapomenutelnou součástí její kariéry jsou pohádky —  známe ji ze snímků Princ a Večernice, Chytrá princezna, Co takhle svatba, princi?, Za humny je drak, Arabela a další. Nechyběly jí ani role v seriálech typu 30 případů majora Zemana, Sanitka, Chlapci a chlapi a v dalších.

Herečka měla našlápnutou kariéru a stovky ctitelů. Ona se však rozhodla pro o čtrnáct let staršího herce Ivana Vyskočila. Ten už byl v té době dokonce podruhé ženatý a měl dvě děti. Ani to Andrlovou neodradilo. S Vyskočilem si vzájemně rozuměli, a tak se krátce po jejích dvacátých narozeninách vzali.

Rozvod století

V roce 1990 se jim narodila dcera Míša. Nedlouho poté se v manželství začaly objevovat trhliny, které vyústily v roce 1996 v rozvod manželů. Ten neprobíhal vůbec hladce, manželé na sebe navzájem házeli špínu, uráželi se, a dokonce na sebe podávali i trestní oznámení.

Jak se ukázalo, jedním z důvodu rozpadu vztahu byla i nevěra. Alena se měla scházet s kolegou z divadla. Ivan je měl dokonce načapat „inflagranti“, když se vlámal do bytu dotyčného kolegy. Ten na něj za to podal trestní oznámení. Ale ani Vyskočil nebyl zřejmě zcela bez viny, ve stejné době už se měl scházet se svou nadcházející manželkou — bulharskou tanečnicí Anife Ismet Hassan Alikocoglu Ahmed Husein.

Vše se podepsalo na dceři

Nikoho nepřekvapí, že se rozhádání manželé nedokázali shodnout ani na péči o dceru. Vyskočil obviňoval herečku, že mu brání ve styku s dcerou, ta zase nechtěla, aby se dcera vídala s jeho partnerkou. Míša tedy pendlovala mezi oběma rodiči, kteří si nemohli vzájemně přijít na jméno.

Ivana s dcerou Michaelou

Zdroj: Profimedia

Není tedy divu, že toto neharmonické prostředí ovlivnilo i dívčino dospívání. Sama herečka několikrát přiznala, že to s dcerou nebylo příliš snadné, a to ani v době, když už jí bylo přes dvacet a pubertu měla mít dávno za sebou. V té době si nechala například vyholit hlavu, udělat tetování a do společnosti chodila prazvláštně oblékaná.

Michaela ale nakonec bouřivé mládí překonala a stala se z ní sympatická mladá dáma, která po boku své slavné matky vyráží do společnosti. A herečka se s ní vždy moc ráda pochlubí, neboť v tomto případě se geny opravdu nezapřou a dcera jí je neuvěřitelně podobná.

Zdroj: ČSFD, Blesk

Autor: Markéta MaláSouvisející články