Ivetě Bartošové někdo z nějakého důvodu odcizil pomníček. Policie kvůli tomu šla za exmanželem Josefem Rychtářem

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
josef rychtar
Zdroj: CNC_Pavel Machan / CNC / Profimedia

Iveta Bartošová před sedmi lety ukončila svůj život, když skočila pod kola jedoucího vlaku. Její manžel Josef Rychtář na místě, kde zpěvačka zemřela, udělal pomníček ze dřeva a srdce z kamene.

Policie ale zjistila, že právě tento pomníček v podobě kříže a kamenného srdce z místa zmizel. Kvůli tomu také vdovce navštívila. K údivu policistů ale Rychtář touto skutečností překvapený vůbec nebyl.

Rychtář byl rád, že si pomníčku všímají nejen fanoušci Ivety, ale také sami policisté

„Policie si myslela, že kříž někdo ukradl. Ale kdepak, mám ho doma v dílně,“ prozradil s úsměvem Rychtář, když otevřel dveře a za nimi stáli policisté. Křížek nechal totiž vyrobit z dubového dřeva, ale během sedmi let, co byl v zemi, začalo dřevo hnít.

Hrozilo tak, že spadne nejen křížek, ale s ním také srdce z kamene, které podpíral. Proto se Josef rozhodl, že pomníček obnoví. „Jeden milý pán se to před časem snažil podepřít takovou kovovou konstrukcí, ale ani to nepomohlo.“

Rychtář se tak rozhodl kříž vyndat a zrenovovat. Přibude také nová deska a celkově bude smutné místo o nějaké prvky bohatší. „Nebude v zemi, ale v kovovém podstavci, který jsem tam už zabetonoval. Za pár dnů tam kříž vrátím i se srdcem, ale ještě jsem nechal ze žuly vyrobit desku,“ svěřil se Rychtář serveru blesk.cz.

Rychtář chodí k pomníčku každý měsíc

Na desku budou moci fanoušci Ivety pokládat andělíčky a malé svíčky, a budou tak mít možnost na Ivetu stále myslet, a přitom se bude jednat o bezpečné místo, kam svíčky odložit. Ke kolejím chodí sám Rychtář každý měsíc.

Zpěvačka ukončila svůj život 29. dubna 2014 a od té doby každý měsíc Rychtář navštíví místo tragédie a upravuje ho. V Uhříněvsi najdete dva kříže, které připomínají skon zpěvačky. Jeden je železný, který připomíná místo tragédie, a dřevěný tam dal přímo vdovec.

Pomníček si tam ale mohl vytvořit až po svolení úřadů. Na Ivetu vzpomíná nejen vdovec, ale také její fanoušci, které Ivetina smrt velmi zasáhla. Byla nejen oblíbenou zpěvačkou, ale několikrát si také zahrála ve filmu.

Zdroj: Blesk

Autor: Raina TomanováSouvisející články