Jan Cina mohl ve StarDance tancovat s partnerem. Nakonec mu přidělili sympatickou brunetku

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jan cina
Zdroj: Profimedia

Jan Cina je český herec, který se netají tím, že už nějaký čas žije se svým partnerem Petrem Vančurou. Od většiny fanoušků se jejich vztahu dostává pozitivních ohlasů. Není se vlastně vůbec čemu divit, že když se Cina objevil v pořadu StarDance, mnohé zajímalo, zda bude tančit s partnerkou či partnerem.

Kromě herce je Cina skvělým tanečníkem. Sám říká, že manuálně zručný příliš není, takže pokud by nebyl hercem, pravděpodobně by stejně skončil u nějaké té umělecké činnosti. A tanec je jednou z těch, které si užívá.

V pořadu StarDance nakonec zazáří po boku Adriany Maškové, která v poslední řadě tančila s Miroslavem Hanušem. Některým fanouškům je ale trochu líto, že nebude Jan Cina tančit s mužem. I tahle možnost tu totiž zpočátku byla.

Raději má divočinu

Cina se přiznal, že na klasické tance ho příliš neužije. Ačkoli s nimi nemá žádný výrazný problém, raději si prý dá něco divočejšího. Je tak otázkou, na jaké výkony se od něho mohou diváci těšit, ale nuda to rozhodně nebude.

cina stardance

Zdroj: David Kundrát/ Czech News Center / CNC / Profimedia

„Na latině mě baví živelnost, můžete tam i víc čarovat rukama, výrazem, zdá se mi hravější. Standard je více klasický: všechno musíte opravdu vyšlapat, držení je taky dřina. Latina je pro mě zábavnější,“ sdělil médiím třiadvacetiletý herec.

„Věděl jsem o svalech, které mám, a věděl jsem, že je nepoužívám tak, jak mám. Takže tyto svaly se samozřejmě ozývají. Konkrétně jde o zádové svaly a kolena, věřím ale, že se to i tím tancem posílí, jelikož tanec je skvělý sport,“ odpověděl pak na otázku, jak si užívá taneční tréninky.

Tanec s partnerem?

Jan Cina přiznal, že jelikož už se v mnoha zahraničních verzích StarDance objevily čistě mužské páry, i on s tvůrci pořadu původně řešil, zda by mohl tancovat s partnerem místo partnerky. Nicméně nakonec se sám rozhodl pro klasický pár. „Automaticky jsem si říkal, že společenský tanec je o nějaké mužské a ženské roli. Je to takhle postavené a vychází se i z tradice sportovního tance,“ řekl.

Na druhou stranu si ale váží toho, že pro fanoušky je tato informace důležitá a že by ho mnoho z nich rádo vidělo tancovat s mužem. Je to známka toho, jak kladně se lidé k netradičním věcem staví a že je mohou akceptovat. „Přišlo mi to jako zajímavá myšlenka, ale stejně mě překvapilo, kolik lidí se na to ptalo, takže je to pro ně asi důležité a možná to nějakým způsobem očekávali.“

Nakonec se tak stala jeho taneční partnerkou Adriana Mašková, která doufá, že Cinovi se bude dařit nejen v latině, ale zvládne také standardní tance na jedničku. Spolupráci s ním si prozatím užívá a na živé vystupování se těší.

Zdroj: Profimedia, idnes.cz, super.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články