Jan Holík hraje většinou role drsňáků. Přitom má i nesporný komediální talent

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Holik Jan
Zdroj: Nextfoto

Charizma herce Jana Holíka, kterého mohou lidé znát například coby Jiřího Hermana ze seriálu Ulice, by se dalo téměř krájet. Není divu, že většinu své kariéry hraje pěkně ostré hochy. Jemu to ale vůbec nevadí. Málokdo by tak věřil, že zřejmě největší úspěch slaví v komediální one man show.

Herec Jan Holík nejprve vystudoval střední školu se zaměřením na sport a podnikání. Záhy ale zjistil, že více než sport a podnikání ho zajímá umění, a to v mnoha podobách.

Místo podnikání šel na DAMU

„Najednou jsem věděl, že všechno to vystupování s folklorním souborem, tanec, bubnování a zpívání s kapelou, psaní poezie, filmy, že to všechno mě vede cestou k herectví a do divadla,“ svěřil se nedávno v rozhovoru pro iDNES.

Jak si usmyslel, tak nakonec udělal. Po střední škole vystudoval DAMU a začal účinkovat v divadlech. Postupně se nakonec dostal i do televize.

Rád by byl pořádným padouchem

Díky svému charizmatickému vzezření je předurčen hrát tak trochu zlé hochy. Což jemu samotnému ani trochu nevadí. Dokonce by si někdy rád zahrál nějakého čistokrevného „záporáka“.

„Opravdového padoucha bych si dal taky s velkou radostí, ale na větší ploše. Prostě ve filmu, kde máte prostor rozjet všechny jeho stránky a hrát si s tím,“ vysvětlil. „Bude nový Bond, tak uvidíme, ne?“ dodal ještě s humorem Honza.

Umí i komedii

Diváci ho v poslední době mohou nejčastěji vidět na TV Nova v nekonečném seriálu Ulice. Tam hraje sice drsného policistu, který má ale „zlaté srdce“.

„Mám ho moc rád, dokonce bych řekl, že čím dál tím radši,“ vysvětlil nadšení z vývoje postavy Jiřího Hermanna sám jeho představitel.

Málokdo by ale tušil, že tento charizmatický muž dokáže také rozesmát své publikum téměř až k slzám. A to už více jak 15 let. Tak dlouho už totiž vystupuje v divadelní komediální one man show v režii Patrika Hartla, která nese název Caveman. Honza je tak zjevně mužem mnoha talentů a mnoha hereckých poloh.

Zdroj: iDNES, Deník

Autor: Markéta MladáSouvisející články