S Júliem Satinským se život nemazlil. První žena tragicky zahynula, před druhou tajil nemanželské dítě

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Satinsky Julius
Zdroj: Profimedia

Pro český film přišla v úterý velice smutná zpráva — zemřela totiž režisérka a scenáristka Marie Poledňáková. Většina diváků si tak automaticky vybavila komedii S tebou mě baví svět, kde mimo jiných exceloval i slovenský herec Július Satinský. V té době ještě vůbec netušil, co všechno mu život hodlá naložit.

Július Satinský byl slovenský herec, ale také velký komik. V tandemu s hercem Milanem Lasicou vytvořili řadu nezapomenutelných scének.

Satinského humor byl téměř nakažlivý. Málokdo ale tušil, že se za jeho úsměvem skrývá velká tragédie, a také velké tajemství, které zůstalo skryto až do jeho smrti.

První žena mu zemřela

V době, kdy natáčel s Marií Poledňákovou komedii S tebou mě svět, vše bylo ještě v pořádku. K tragédii v jeho životě došlo o tři roky později.

Jeho milovaná žena Olga totiž se utopila na Amerických Panenských ostrovech, kam vyrazila za svými přáteli. Známý herec tehdy nedostal výjezdní doložku, a proto nemohl ani na pohřeb. Po dvaceti letech manželství se tak stal vdovcem, což velmi těžce nesl a většinou zaháněl bolest sklenicí něčeho ostřejšího.

Z alkoholové deprese jej dostala až psychiatrička Viera, kterou potkal v léčebně. Jejich vztah nakonec přerostl v něco silnějšího, a herec a jeho lékařka se nakonec vzali.

Měl dceru, kterou celý život tajil

Brzy po svatbě se jim narodili dvě děti – Lucie a Ján. Komik tak měl konečně rodinu, o které vždy snil. Nikdo ale tehdy netušil, že už má v té době děsivé tajemství, které si hodlá vzít do hrobu.

To se mu sice povedlo, pravda ale nakonec vyplula na povrch po jeho smrti. Na veřejnost totiž unikla informace, že komik měl ještě jednu dceru, jejíž existenci dlouhá léta tajil.

Júlia se narodila pouhé tři měsíce po svatbě Satinského s lékařkou Vierou. „Věděla jsem, že je pan Satinský mým biologickým otcem ještě dříve, než se tato zpráva dostala na veřejnost,“ svěřila se hercova dcera pro slovenský deník Dobré noviny. S otcem se však nikdy osobně nesetkala.

Dcera jeho chování nikdy nepochopila

Reakce vdovy po slavném herci překvapila tehdy úplně všechny. Svou nevlastní dceru totiž okamžitě přijala do rodiny. „Pro mě vůbec nevznikla otázka, zda ji přijmout, či ne. Júlia je Júliova dcera,“ vysvětlila tehdy deníku.

Stejně tak to udělal i zbytek rodiny. Satinského dcera Lucie se ale svěřila, že rozhodnutí svého otce tajit vlastní dítě zřejmě nikdy nepochopí.

„Jako matka si říkám, že je to něco neakceptovatelného, když dospělí udělají něco takového svým dětem. Tohle je například věc, o které bych si se svým otcem chtěla promluvit, pohádat se, vysvětlit si to…,“ svěřila se kdysi Lucie webu Koktejl. Proč to Satinský takto udělal, zřejmě už nikdy nikdo neodhalí.

Zdroj: Dobré noviny, Koktejl, OnlyU, AHA!

Autor: Markéta MladáSouvisející články