Jan Nedvěd se dosud nevzpamatoval z bratrovy smrti. Učinil rozhodnutí, kvůli kterému o něj mají blízcí hrozný strach

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
jan nedved
Zdroj: Profimedia

Pohřeb zesnulého zpěváka Františka Nedvěda se konal již na konci července, z jeho smrti se ale dosud nevzpamatoval především jeho bratr Jan. O jeho aktuálním stavu nedávno pro Blesk promluvil jeho syn.

Jan se po smrti svého bratra uzavřel před celým světem a odmítá komunikovat se všemi, kromě svých blízkých. Ti o něj mají strach, protože Honza nemluví, nemá vůbec chuť do života. Bratři spolu přitom nebyli v kontaktu dlouhých sedm let. Nakonec se ale Jan objevil na zlaté svatbě Františka a jeho ženy Marie.

Překvapení pro všechny, bratři si padli do náručí

Po takové době, kdy spolu nekomunikovali, se jeho přítomnost na oslavě zdála jako sen. Bratři si padli do náruče, jako by se celých sedm let mlčení neuskutečnilo. Honzu ale stálo mnoho sil, aby na zlatou svatbu zavítal.

Již několik let se bojí chodit na veřejnost mezi další lidi, ale když se objevil vedle svého bratra, najednou ožil a dostal novou chuť do života. Znovu se dali do řeči, jako by se nic nestalo, dokonce měli v plánu společný koncert v O2 aréně.

Chtěli navázat na strahovský úspěch, kdy se na ně přišlo podívat na sedm desítek tisíc fanoušků. František ještě stihl na začátku července odehrát několik koncertů, na kterých se cítil dobře. Všechny tak překvapilo, jak rychle se jeho zdravotní stav zhoršil.

Oblíbený hudebník prohrál boj s rakovinou plic. Do poslední chvíle ale nebylo jasné, jestli jeho bratr dorazí na poslední rozloučení. Přišel společně s manželkou Pavlínkou, která pro něj byla oporou. Často si o ni opíral hlavu a držel ji za ruku.

Pohřeb byla poslední kapka, Jan se zhroutil

Celou dobu se Jan držel, ale při závěrečné písničce už neudržel emoce a zhroutil se. Všichni v obřadní síni tleskali, aby Františkovi vzdali hold, ale jeho bratr jen zvládnul mít obličej v dlaních. Po pohřbu se navíc rozhodl odjet domů a nezúčastnit se smutečního karu.

Zpěvák většinu svého času tráví na své chatě v Sázavě, odkud vychází jen tehdy, když je to nezbytně nutné. Ztráta bratra je pro něj mnohem větší ránou, než si možná dokázal připustit. S jeho odchodem se zatím nesmířil a přestal komunikovat s celým světem.

K jeho stavu se vyjádřil jeho syn Jan Nedvěd mladší, který pro Blesk řekl: „Ještě v něm doznívá odchod bratra, se kterým se nemůže smířit. Na rozdíl od některých členů rodiny, kteří si vesele koncertují, jako by se nic nestalo.“

Pravděpodobně si zpěvákův syn Honza rýpnul do syna zesnulého Františka, který se rozhodl vystupovat nedlouho po pohřbu vlastního otce. Nutno dodat, že každý se s bolestí vypořádává po svém a třeba mu právě koncertování pomáhá zbavit se smutku.

Zdroj: Blesk

Autor: Raina TomanováSouvisející články