Jiří Langmajer kvůli depresi málem přišel o Adélu Gondíkovou. Pomohla mu léčitelka

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
gondikova langmajer
Zdroj: Profimedia

Jiří Langmajer je na první pohled charismatický a sympatický herec, který podává ve filmech i v divadlech dokonalé výkony. Málokdo by si tipnul, že tenhle chlapík někdy trpěl depresemi. Herec ale o svých problémech mluví poměrně otevřeně a nedávno se přiznal, co k nim vedlo i jak s nimi bojuje.

„Míval jsem třicet představení měsíčně a ve dvaceti z nich umřel. To s vámi zacvičí. Když jsem hrál Hamleta na Hradě, stavil se za mnou výborný léčitel čínské medicíny,“ svěřil se Langmajer. Léčitel mu ale řekl, že ho problémů zbavit nemůže, nebo spíše nechce.

Prý by mohl něco udělat, ale kdyby herec přišel o své vnitřní démony, poznamenalo by to i jeho herecké vystupování a pravděpodobně ukončilo jeho kariéru. Proto se nakonec společně rozhodli, že to nechají plavat. Časem ale bylo hůř a Langmajer musel najít pomoc.

Nedokázal komunikovat s lidmi

Jiří Langmajer podle svých slov míval stavy, kdy byl nepříjemný, zlý a arogantní. Nedokázal vůbec komunikovat s lidmi, nedokázal se usmát a styděl se za sebe.

Netušil, co by měl dělat. Když vyplňoval osobnostní test u jedné léčitelky, byla mu zjištěna velmi nízká hladina serotoninu, tedy hormonu štěstí.

Tehdy se konečně herec rozhodl se svými stavy něco dělat. A to nejen proto, že mu to řekli odborníci, ale také proto, že tehdy na tom závisel vztah s jeho životní láskou Adélou Gondíkovou. Hrozilo totiž, že pokud se nedá do kupy, přijde o ni.

„Nebyl jsem ani zdaleka v takový psychický kondici, kterou by si ta úžasná žena po mým boku zasloužila. I když bylo rozhodnutí vyhledat pomoc nevyhnutelný, provázel ho pocit vnitřní prohry.

Doktor mi tehdy naštěstí velmi rychle vysvětlil, že deprese je nemoc jako každá jiná a jako takovou je třeba ji léčit,“ řekl médiím Langmajer.

Už po první návštěvě věděl, že dobře udělal

Langmajer už díky prvnímu sezení tušil, že sám by problémy nikdy nezvládl, že mu doktor opravdu může pomoci. Hlavní bylo uvědomění si, že se není za co stydět.

„Když jsem pak konečně přestal s práškama soupeřit ve stylu kdo s koho, strašně se mi ulevilo. A došlo mi, že je třeba o tom otevřeně mluvit, protože psychické nemoci jsou v naší společnosti pořád trochu tabu,“ vysvětlil herec.

Podle jeho slov mají především muži problém se srovnat s tím, že mají problém. Nechtějí se léčit a trvají na tom, že si všechno vyřeší sami.

I on k nim patřil, ale teď už zná pravdu. A je rád, že za odborníkem zašel. Doporučil by to každému, kdo o tom uvažuje, ale brání mu strach.

Dnes je díky svému jednání Langmajer šťastně ženatý a Adéla Gondíková po jeho boku jen září. I ona mu samozřejmě v těžkých chvílích hodně pomohla a on je za ni neskutečně rád.

Dnes se pravidelně oba objevují ve filmech a seriálech a nikdo by si ani netipl, že pár kdysi procházel nějakými problémy.

Zdroj: biorganica.cz, TV Prima

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články