Jiří Ovčáček se oženil. O jeho tajemné ženě z Ukrajiny se toho ví jen velmi málo

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Ovcacek Jiri
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

O hradním mluvčím Jiřím Ovčáčkovi se všeobecně ví, že je velký tajnůstkář, který si své soukromí přísně střeží. Jeho nedávno oznámená svatba tak překvapila snad úplně všechny. O tom, kdo je současná paní Ovčáčková, se toho ale stále ví jen velice málo.

Jako blesk z čistého nebe — tak působila zpráva, kterou přinesl minulý týden deník Blesk. Mluvčí českého prezidenta Jiří Ovčáček se měl v pátek 4. listopadu oženit.

Mluvčí sňatek potvrdil

Ovčáček své soukromí nikdy veřejně nesdílel, a o jeho vztazích tak veřejnost neměla nikdy příliš informací. Dokonce se také objevovaly spekulace o jeho sexuální orientaci, a to navzdory tomu, že je silně věřící.

Nyní už vzaly všechny konspirace za své. Hradní mluvčí potvrdil pro Život v Česku, že se v kostelíku Panny Marie u Hamerského rybníka v Záběhlicích opravdu oženil.

„Vzájemně jsme si z lásky před dobrým Bohem udělili svátost manželství, je to velká radost. Děkujeme za četná a krásná přání z celé republiky i z Ukrajiny. Bůh všem žehnej,“ napsal pomocí SMS zmíněnému webu.

Manželka utekla před válkou

Důvod, proč ve svém poděkování zmínil i Ukrajinu, je prostý. Jak zjistil deník Blesk, jeho nová žena pochází právě z této země. Společně se svým malým synem uprchla před válkou a azyl jí měl poskytnout právě Ovčáček v pronajatém bytě.

Podle dalších zveřejněných informací pracovala žena dříve v administrativě. Ve stejné práci pokračuje i nyní v Česku, kde má pracovat pro blíže neurčenou charitu.

Velmi malá svatba

Svatba se měla konat ve velmi úzkém rodinném kruhu. Potvrzuje to i fakt, že na svatbu nebyla pozvána ani manželka hradního kancléře Alex Mynářová. Lze tak předpokládat, že se obřadu nezúčastnil ani její manžel Vratislav Mynář.

Zda byl jedním z pozvaných hostů prezident Miloš Zeman, také jisté není. Podle Blesku ale dal svému zaměstnanci požehnání a v jeho záměru oženit se ho údajně stoprocentně podpořil.

Zdroj: Blesk, ŽivotvČesku, Expres

Autor: Markéta MladáSouvisející články