Jiřího Lábuse dostal covid. Bojuje s ním po vzoru bývalého amerického prezidenta

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jiri labus
Zdroj: Profimedia

Že se koronavirus nevyhýbá ani slavným, dokázala nemoc už několikrát. V poslední době se pandemická situace v Česku zase trochu zhoršila a i herci a zpěváci si musí dávat dobrý pozor. A ani očkování není stoprocentní ochranou, jak se ukázalo v případě Jiřího Lábuse.

Ten byl na druhé dávce vakcíny zhruba před půl rokem. I tak ho ale před několika dny covid-19 dostal, a Lábus se tak potom pro jistotu léčil v nemocnici IKEM, kde měl tu nejlepší možnou péči. V jeho 71 letech se není čemu divit, že nebere koronu na lehkou váhu.

„Mám po šesti měsících od očkování slabou ochranu proti viru, proto mi dali kapačku, v níž byly ochranné látky. Stejnou léčbu podstoupil i Trump,“ prozradil herec a dabér deníku Aha! Naštěstí je prý alespoň prozatím průběh jeho nemoci velmi mírný.

Pravděpodobně delta

Podle jeho vlastních slov chytil pravděpodobně Lábus zákeřnou mutaci koronaviru označovanou jako delta. Dostal proto od doktorů přípravek REGN-CoV2 s vysokým obsahem protilátek. Pochválil si, že se po něm jeho stav velmi zlepšil. Teď se již léčí v domácím prostředí.

„Měl jsem zvýšenou teplotu, teď už ji nemám. Mám jen trochu rýmu a krapet kašlu. Koukám na televizi a čtu si knížky,“ řekl vesele pro média. Zdá se, že dobrá nálada ho neopustila a to je hlavní. Sám pohádkový Rumburak totiž tvrdí, že s úsměvem jde vždy všechno lépe.

Ani přátelé tak nemají o Jiřího Lábuse takový strach. Ačkoli je z počátku vyděsilo, že skončil dokonce v nemocnici, dnes už vědí, že to bylo jen pro jeho vlastní bezpečí a právě díky tomu se velmi rychle zotavuje. Zdá se tak, že herec nad covidem vyhrál se vší parádou.

Jedna věc ho trápí

Až do 8. listopadu musí zůstat Jiří Lábus v karanténě. To mu bohužel jeho jinak veselý výraz trochu kazí. Spolu s ním totiž musí tomuto opatření čelit i celé divadlo Ypsilon. Spolu s Lábusem totiž covid prodělal i ředitel studia Ypsilon Jan Schmid, kterému je 85 let.

Nemoc se nevyhnula ani několika dalším, mladším hercům. „Vzhledem k nárůstu respiračních onemocnění jsme i my museli upravit program, a to včetně hostujících souborů,“ potvrdila produkční divadla Andrea Machová. „Stále však usilovně zkoušíme novou inscenaci Sen noci svatojánské, jak se nám zdá, která bude mít premiéru začátkem prosince,“ dodala.

Všichni herci včetně Jiřího Lábuse tak doufají, že se brzy dají do pořádku a nikdo z nich nebude mít žádné vážnější následky či složitý průběh nemoci. Všichni dodržují bezpečností opatření maximálně a brzy se na ně doufejme mohou fanoušci opět těšit.

Zdroj: ahaonline.cz, Blesk, sip.denik.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články