Jiřina Bohdalová má sestru. Příliš se spolu ale nebaví a vídají se jenom při slavnostních příležitostech

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jirina bohdalova
Zdroj: Profimedia

Jiřina Bohdalová je legenda. Není třeba ji nijak zvlášť představovat, protože její jméno zná snad úplně každý. Jenomže už ne příliš mnoho lidí ví, že tato slavná česká herečka má o dvanáct let mladší sestru, se kterou se téměř nevídá. Jsou si totiž poměrně vzdálené.

A to ne v tom rodinném či přátelském slova smyslu. Jaroslava Henzel se sestrou Jiřinou vychází skvěle. Jenomže žije už roky ve Švédsku a do Čech za sestrou přiletí jen jednou za čas, obvykle při nějaké té speciální příležitosti.

Že jsou si sestry blízké, o tom pak nikdo nepochybuje. Navíc je pravda, že jsou si také velmi podobné a společnou krev v sobě nezapřou. Proč vlastně sestra Bohdalové nežije v Čechách a domovem se jí stala severská země?

Emigrovala v 60. letech

Spoustu českých osobností donutil v minulém století režim emigrovat. Po roce 1968 se tak rozhodla i Jiřinina sestra. V zahraničí žila v několika zemích a nakonec se jí stalo domovem Švédsko. Usadila se a po letech už si jednoduše na jiný život nechtěla zvykat.

Nicméně sestra jí často chybí a několikrát se tak stalo, že jí svou přítomností překvapila na nějaké té akci. Příkladem je například událost z roku 2010. Tehdy se v Horšovském Týně konal Juniorfest, na kterém Bohdalová přebírala cenu.

jirina bohdalova sestra

Zdroj: Profimedia

Že se objeví i její sestra, kterou pozvali přátelé, neměla ani tušení, a dojemné setkání tak bylo plné slz i úsměvů. Z rodinné návštěvy měla jistě ve výsledku Bohdalová větší radost než z celé akce.

Naposledy v roce 2019

V roce 2019 spolu byly sestry ve společnosti viděny naposledy. Tehdy se vysílala v kinech premiéra filmu Klec. Jiřina Bohdalová si takovou událost samozřejmě nemohla nechat ujít stejně jako řada dalších celebrit.

Tentokrát jí sestra nepřekvapila. Naopak se předem dohodly, že vyrazí do kina společně. Překvapení pak čekalo novináře, kteří si mohli Bohdalovou se sestrou vyfotit. Sami uznejte, že jsou si podobné a hned se pozná, že jsou z jedné rodiny.

Kdy se Bohdalová se sestrou zase uvidí, jasné není. Se stoprocentní jistotou se dá ale říci, že se na to obě těší, protože i když je dělí obrovská vzdálenost, mají se rády a jedna druhou skutečně milují tak, jak by sestra sestru milovat měla.

Zdroj: super.cz, ahahonline.cz, Blesk

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články