Konec legendárního dua Eva a Vašek: Eva to rozjíždí sama pod pseudonymem na překvapivém místě. Zpívá i Bílou orchidej

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
eva a vasek
Zdroj: Profimedia

Známá dvojice zpěváků Eva a Vašek nyní již několik let pobývá mimo Českou republiku. Server ahaonline.cz zjistil, co je pravdy na tom, že Eva už zpívá bez Vaška.

Dvojice se dle Aha! stále těší se velkému zájmu svých fanoušků, a to konkrétně na americké Floridě. Odehraje prý klidně i 17 vystoupení za týden. Eva by se s Vaškem chtěla do České republiky podívat až příští rok.

„Stále spolu zpíváme a hrajeme, ale proč by Eva Adams nemohla posluchačům předvést, co se naučila na konzervatoři v Brně,“ říká Václav.

Vašek tvrdí, že není stvořený pro sólovou dráhu

„Určitě je zajímavější koncert Evy Adams než koncert Evy bez Vaška,“ dodává Václav důvod pseudonymu a ještě připojil poznámku: „Jsem ale jiný než Eva. Já rozhodně nejsem stvořen pro svoji sólovou dráhu.“ A jaký je vlastně život v Americe a proč tam zůstávají?

„Mám to tu ráda, jsem teplomilný člověk, takže si to tu opravdu užívám. Žijeme tu zcela normální život. Zde máme daleko více času na sebe, mám na mysli na rodinu,“ řekla pro TV Nova zpěvačka a její manžel se připojil: „Ale doma je doma. To zde člověku chybí a bude chybět. Chybí nám česká krajina a přátelé.“

Ve Spojených státech jsou od roku 2019. Původně ale do USA jezdili kvůli dceři, aby se naučila co nejvíce anglicky a pochytila všechno v přirozeném prostředí. Před pěti roky si ale udělali umělecké vízum a nyní mohou vystupovat veřejně.

Odehraná vystoupení neberou konce a Eva a Vašek jsou za to rádi. Během pandemie totiž o veškeré příjmy, stejně jako ostatní hudebníci a umělci, přišli. „I zde v USA covid v roce 2020 na pár měsíců zastavil živé koncerty a my s Evou nemohli vystupovat. Během hodiny jsme přišli o všechny smlouvy, což nás nechalo bez příjmů,“ svěřili se.

Eva umí zazpívat v sedmi světových jazycích

Nemáme žádnou agenturu, vše si organizujeme sami. Eva s angličtinou začínala před těmi pěti lety od nuly, teď už v angličtině zpívá všechny pro vystoupení důležité americké hity. A v dalších šesti jazycích songy z celého světa. Z toho jsou místní hotoví,“ neskrývá svou hrdost Václav.

Eva, pokud vystupuje sama bez Václava, používá jméno Eva Adams. Václav se raději nepředstavuje, protože jeho jméno nejde přeložit ani vyslovit. „A tak jako v Česku spolu zpíváme pro generaci 60 let a výš, stejně to máme s repertoárem nastavené i tady. Zpíváme 50. až 70. léta, občas zabrousíme i do osmdesátek. Ale neustále se učím nové věci,“ prozradila Eva pro Extra.cz.

„Už i posluchači mi nosí písničky. Zpívám i v němčině, italštině nebo španělštině a podobně. Lidé pak za mnou chodí a jsou vděční. Ocení, když se v repertoáru objeví i něco jiného než anglické songy,“ pochlubila se zpěvačka.

Zapomenout se nesmí ani na hitovku Bílá orchidej. „Je to tři týdny, kdy byl text k Bílé orchideji dokončený. Otextovala to pro nás skvělá Američanka Nancy, které je 78 let. Asi před týdnem měla premiéru,“ dodala Eva. Pro české publikum je tato písnička možná vrcholem trapnosti, ale v Americe je to velký hit.

Autor: Raina TomanováSouvisející články