Lejla Abbasová se podle Michaela Kocába možná odstěhuje do Turecka. Společného syna jí ale hudebník nedá

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
michael kocab
Zdroj: Jan Handrejch / Právo / Profimedia

Na premiéře dokumentu o Michaelu Kocábovi se zpěvák a frontman skupiny Pražský výběr rozpovídal nejen o samotném snímku, ale také o svém soukromí a o rodině. Prozradil například, jaký byl rozchod s Lejlou Abbasovou a jak to nyní mají s péčí o syna Davida.

Michael Kocáb je významnou českou osobností, která si svůj vlastní dokument zaslouží. Kocáb se věnuje hudbě, celý život ale také bojuje za lidská práva, a dokonce navrhl kdysi na post prezidenta Václava Havla. Sám jistý čas zvažoval kandidaturu do voleb v roce 2023. V životě ho ale jako každého potkaly také nějaké ty nepříjemnosti.

Podle Extra sice dělal Kocáb hodně pro veřejnost, na druhou stranu ale pokulhával ve svém soukromí. Tvrdí, že se snažil být vždy dobrým otcem, ale dobře ví, že ne pokaždé se mu to dařilo.

„Já jsem se snažil dělat pro děti co nejvíc. On každý otec se snaží být ten nejlepší. Pak jsou ale různá povolání, která zabraňují hodně častému kontaktu s dětmi. To mé politické období v průběhu sametové revoluce, to jsem měl také hodně práce,“ řekl v rozhovoru.

Těžký rozvod

Kocáb žil dlouhý čas s o 26 let mladší ženou. Právě s Lejlou Abbasovou má syna Davida. S rozchodem se smiřoval jen těžko. Zatímco exotická kráska si našla partnera poměrně rychle, Kocáb se přes situaci nemohl dostat.

„Hodně to bolelo. A vlastně pořád bolí,“ přiznal se Blesku. „Vyřešila jsem si to jinde než před kamerami. Těžké chvíle byly, ale já nejsem ten typ, který by s tím chodil na veřejnost a vyplakával se před lidmi. Já si lížu rány v koutě a pak vstávám jak fénix z popela. Někdy trochu kulhám, ale to je můj přístup,“ řekla naopak pro iDNES sama Lejla.

„Jediný kontakt, který s Lejlou máme, je, když si předáváme syna. Jinak jsou ty vazby hodně zpřetrhané,“ doplnil později Kocáb. Právě o syna je v současné době odhodlaný bojovat. Jeho bývalá partnerka se totiž chce odstěhovat za hranice ČR.

Syna jí nedám

Lejla se ve vztahu s Michaelem prý dusila. Proto se s ním rozešla a později si našla Turka Volkana Kaynaka. S tím by se v současné době měla prý stěhovat do zahraničí.

„Lejla, jestli se bude stěhovat do Turecka, to nevím, ale každopádně vím, že jí s sebou nechci Davídka dát. V tom asi překážka bude, možná že už tedy ustoupila, ale já prostě nechci přijít o dítě. To dítě by pro mě bylo víceméně ztracené,“ řekl k tématu hudebník.

Zdroj: Extra, iDNES, Blesk

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články