Manželé Kostkovi jsou spolu přes padesát let. Stali se tak ambasadory projektu Zlatá láska

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Manzele Kostkovi
Zdroj: Profimedia

Tereza Kostková se již delší dobu snažila přesvědčit své rodiče, aby se zúčastnili jejího pořadu Blízká setkání, ale až nyní Petr Kostka a Carmen Mayerová souhlasili a prozradili něco o svém manželství a projektu Zlatá láska.

Byl to hlavně Petr Kostka, kdo do pořadu nechtěl. Tereza se proto tatínka zeptala, co ho přesvědčilo změnit názor.

Tatínek byl do pořadu dotažen

„Nevím, co bych ti na to řekl,“ odpověděl herec s dodatkem, že dostal od dcery pokyn, že má být stručný. Nakonec však přiznal, že byl k účinkování v pořadu donucen.

Není prý totiž zastáncem, aby se špinavé prádlo pralo na veřejnosti. Nakonec ale své prohlášení změnil na ušmudlané prádlo, když se jeho žena Carmen ozvala, jak to manžel s tím špinavým prádlem myslel.

Manželé jsou spolu přes padesát let a je poznat, že humor je to, co je spojuje. Co však mnohé zarazilo, je fakt, že si nikdy neřekli jinak než jmény. Žádné lásko či miláčku u nich prý nepadlo.

„Ani v těch nejintimnějších záležitostech. Nám je to z duše protivné,“ říká k tomu Carmen Mayerová.

A když u nich naopak bylo trochu dusno, pomohlo vždy divadlo. „Divadlo je terapie. Divadlo nás vždycky dokázalo spojit,“ potvrdili oba manželé.

Projekt Zlatá láska

Hereččini rodiče se nedávno stali ambasadory projektu Zlatá láska, který byl zahájen ve čtvrtek 10. listopadu. O čem projekt je, představuje Český rozhlas na svých stránkách.

Dle tradice oslavu zlaté svatby k 50. výročí společného života připravují svým rodičům děti jako poděkování.

V rámci projektu mohou děti posílat do rádia vzkazy a příběhy, jak se jejich rodiče seznámili a co prožili. Rádio poté vybere jeden manželský pár, kterému uspořádá svatební hostinu k obnovení manželského slibu.

A mají sami manželé Kostkovi nějaký recept na šťastné manželství? Jedno tajemství Petr Kostka v pořadu své dcery přece jen prozradil.

„Musíte spolu pořád mluvit. Ve vztahu nenechte nikdy nic zamrznout. Hned s tím ven!“ naznačil, jak to u nich doma chodí.

Rozhodně se však nejednalo o lásku na první pohled, jak prozradila Carmen v rozhovoru pro iDNES.

„Naše první setkání, když jsme se úplně poprvé setkali jenom jako cizí lidé, bylo to na nějakém filmování na Moravě. Tam jsem ho potkala a on byl takovej… No, připadal mi takovej nafoukanej a protivnej. Pak jsme se poznali. Netvářil se nijak nadšeně, že vidí mladou pěknou kolegyni. Ne, to jen tak pro zlehčení. Ale pak jsme se potkali v Městských divadlech pražských a tam se to už přihodilo,“ uvedla, jak jejich láska začala.

Zdroj: Blízká setkáníČeský rozhlas, iDNES

Autor: Soňa JiroutováSouvisející články