Manželka Jana Saudka popsala zvláštnosti soužití s kontroverzním fotografem. Tohle je prý tradiční rodina

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jan saudek pavlina saudkova
Zdroj: Profimedia

Je mezi nimi 45 let rozdíl. Fotograf Jan Sousek a jeho manželka mají mezi sebou vskutku zvláštní vztah. Promluvili o něm nedávno v pořadu 7 pádů Honzy Dědka a následně Pavlína Saudková také hovořila o manželovi v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Mají spolu tři děti. Jak sama Saudková přiznala, i ona se diví, že z manželství vzešlo ratolestí tolik. Bydlí ve společném domě, ale každý má své vlastní patro a ve stejné ložnici už roky nespí. Navíc si vykají. To všechno prý považují za známky tradiční rodiny.

Novinářka se seznámila s fotografem před 17 lety a od té doby se toho mezi nimi hodně odehrálo. Ona tvrdí, že spolu mají dokonalý vztah, a ačkoli pro mnohé je to nepochopitelné, jim to vyhovuje. Kdyby prý od ní Saudek chtěl odejít, nebránila by mu, ale rozhodně by to bolelo.

Milenky mu toleruji

„Na začátku jsem na Jana žárlila poměrně dost, ale teď už nežárlím vůbec. Je to o čase a o tom, jak si srovnáš priority v hlavě. Zažila jsem toho docela dost,“ svěřila se Saudková v pořadu Povídej na téma, jak vnímá milenky svého partnera.

„Manželovy milenky mi nikdy nevadily. Kdyby ano, vezmu nohy na ramena a uteču. Ano, v mnoha ohledech jsem naivní a důvěřivá. Ale Jan dokáže jednu věc velmi silně. Zapůsobit na ženu tak, že mu uvěří každé slovo. Trochu ji oblbne,“ popsala manžela.

Saudková podle svých slov nevěřila tomu, že by mohl vztah fungovat tak dlouho, a dokonce že by mohla mít s mužem celkem tři děti. Ale stalo se a dnes už si nedokáže představit, že by někdy žila bez něho. Má ale strach z toho, že by ji mohl opustit a bojí se, jak by to pak vysvětlila dětem.

„Vím, že kdyby se rozhodl odejít, nebude to citově úplně lehké a nebude snadné vše vysvětlit dětem, ale stát se to může kdykoliv. Myslím si, že tam je i jeden zásadní konec, který nás může vzhledem k Janovu věku čekat, a to trvalý odchod,“ říká Saudková o šestaosmdesátiletém fotografovi.

O smrti mluví často

Podle manželky mluví o smrti Jan Saudek poměrně často. Před patnácti lety prý dokonce v jednom z dopisů pro ni napsal, že by chtěl vydržet ještě pět let. To se mu nakonec podařilo trojnásobně překonat, poslední roky ale čím dál tím víc přemýšlí nad tím, co bude, až odejde.

Hlavně prý ve chvílích, kdy zemře někdo další, si Saudek uvědomuje, že tu nebude věčně. Jediné, co na něm jeho ženě vadí, je jeho žárlivost. Zatímco ona by mu odpustila všechno, on by ji prý kvůli nevěře vyhnal i s dětmi z domu. Toho se ale není podle jejích slov třeba obávat.

Zdroj: idnes.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články