Marek Ztracený a Hana Zagorová přinášejí společné poselství. Novou písní bojují proti koronavirové panice

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
marek ztraceny
Zdroj: Milan Malíček / Právo / Profimedia

Koronavirová situace ovlivňuje už druhé Vánoce. I loni se mnoho lidí bálo, že se nebudou moci během vánočních svátků setkat s blízkými, nestihnou kvůli zavřeným obchodům nakoupit dárky a že zkrátka pandemie změní mnohé. A ani letos se neděje jinak.

Někteří lidé se stále snaží brát všechno s humorem. Jenomže informace, které se na nás z médií ze všech stran hrnou, přece jen každého trochu děsí, a je jasné, že opravdu covid ovlivňuje téměř všechny a všechno. A v období svátků si to mnozí uvědomují ještě více.

Právě proto se umělci snaží dodávat lidem pozitivní náladu, přesvědčit je, aby neupadali do zbytečných depresí a přemýšleli pozitivně. A právě nová písnička Marka Ztraceného a Hany Zagorové má předat poselství, že Vánoce jsou svátky klidu a míru, a ani covid je nezničí.

Tohle na Vánoce neplatí

Lidé se bojí mnoha nástrah, které korona přináší. Podle zlatého slavíka Marka Ztraceného a oblíbené zpěvačka Hany Zagorové ale na Vánoce panují jiné zákony. V nové písni se proto několikrát opakuje fráze, která říká, že „tohle na Vánoce neplatí.“

K vánoční písničce vznikl také klip, ve kterém se kromě Ztraceného a Zagorové objeví i několik dětských hrdinů. Celá písnička působí hřejivě a pozitivně a oba umělci doufají, že alespoň trochu povzbudí všechny, kteří se báli, že Vánoce budou letos jiné a koronavirus je zničí.

Mnoho fanoušků už pod klipem na YouTube píseň ocenilo palcem nahoru nebo pozitivním komentářem. Je jasné, že v dobách, jako je tahle, musí stát lidé při sobě. A když umělci dokáží upoutat pozornost a přesvědčit fanoušky, že láska je silnější než nemoci, Vánoce určitě opět budou jako dřív.

Tohle jsme potřebovali

Píseň je něčím, co v současné době mnoho lidí potřebovalo slyšet. Alespoň to jednotliví posluchači píší do komentářů pod klipem, a Ztraceného se Zagorovou tak může hřát u srdce, že někomu skutečně rozjasnili předvánoční období.

„Moc krásná písnička. Dává mi naději, že Vánoce zase budou jako dřív. Je moc milá, dojemná a krásná. Nádherná fakt,“ rozplývá se jedna z fanynek a další dodává: „Krásná vánoční písnička. Marku, jste skvělý. S Haničkou Zagorovou jste super. Děkuji.“

Vesměs velmi podobné jsou i další komentáře, a píseň se tak pomalu dostává mezi oblíbené vánoční hity, které sice dávají letos obrovský smysl, ale pouštět se jistě budou i za rok, za dva nebo za pět let. Za půldne od vydání má totiž klip už bezmála čtvrt milionu zhlédnutí.

Zdroj: YouTube

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články