Markéta Konvičková s dcerou oslavila den předčasně narozených dětí. Děkovala bohu, že její Amálka je zdravá

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
marketa konvickova
Zdroj: Pavel Machan / CNC / Profimedia

Očekávané narození miminka je většinou velký stres. Člověk se bojí, co všechno se může pokazit. Většinou se naštěstí ukáže, že vše proběhlo bez komplikací, v některých případech se ale miminka rozhodnou maminkám dát pěkně zabrat. A podobně to měla i Markéta Konvičková s dcerou Amálkou.

Její miminko se rozhodlo přijít na svět o měsíc dříve, než bylo plánováno. V takovém případě hrozí samozřejmě pro maminku i dítě mnoho komplikací, Konvičková a její dcerka ale dokázaly, že jsou bojovnice, a naštěstí nakonec všechno dobře dopadlo.

I tak ale Markétu poznamenalo to, že v nemocnici potkala celou řadu dětí, které takové štěstí neměly. A vyjádřila se k situaci v rámci světového dne předčasně narozených dětí na svém Instagramu, kde také sdílela fotku s Amálkou.

Neskuteční bojovníci

„Ověřeno
Dnes je Světový den předčasně narozených dětí. Amálka se sama rozhodla přijít na svět o měsíc dřív a my jsme ležely na oddělení mezi miminky, která musela být v inkubátorech a vážila i půl kg,“ prozradila včera na svém Instagramu Konvičková.

„Jsou to neskuteční bojovníci a já jenom chodila a bulela a děkovala tam nahoru, že je Amálka zdravá a v pořádku. Předčasně se v Česku narodí více než 7 tisíc miminek ročně,“ vysvětlila a dodala, že se rozhodla takovým dětem pomoci, protože to pro ně ani maminky není vůbec snadné.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Markéta Konvičková (@marketakonvickova)

Její dojemný příběh a takovou milou pohnutku fanoušci oceňují a je jasné, že první komentáře na sebe nenechaly dlouho čekat. Pod příspěvkem Markéty Konvičkové se strhla na téma dětí vášnivá debata a Markéta je pro mnohé hrdinka, kterých není nikdy dost.

Děti štěstěny

Celá řada lidí se v komentářích shoduje na tom, že pokud se děti narodí dříve, je to pro rodiče překvapení, které sice může mnohé zkomplikovat, pokud se ale podaří takovému děťátku přijít na svět bez problémů, je to vlastně dítě štěstěny. Mnozí to označují doslova za zázrak.

„Já se narodila o dva měsíce dříve. Ještě mě dopékali, stalo se to v roce 1997.  Musím říci, že jsem šťastný člověk a že mi moji rodiče dlouho tvrdili, jaké jsem pro ně dítě štěstěny,“ svěřuje se jedna fanynka. Druhá zase dodává, že má dvě holčičky, které obě přišly na svět brzy, ale jsou naštěstí silné a zdravé.

Konvičková a její dcerka Amálka jsou naštěstí úplně v pořádku a do budoucna je čeká pravděpodobně jenom to nejlepší. To jim přejí i fanoušci, kteří jsou zvědaví, jak malá dívka poroste a jak zpěvačku mateřství ovlivní.

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články