Marek Ztracený se rozčílil kvůli knize, která o něm vyšla. Zneužila jeho jméno

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
marek ztraceny
Zdroj: Profimedia

Marek Ztracený je zpěvák s originálním hlasem, člověk s dobrým srdcem a láskou nejen k lidem, ale také ke zvířatům, jak dokázal písničkou k nedávno zveřejněnému filmu Gump. To všechno jsou vlastnosti, proč ho jeho fanoušci milují. Jenomže právě na tom se někdo bez jeho svolení rozhodl vydělat.

V obchodech se nedávno objevila kniha s názvem Marek Ztracený: Z písničkáře hitmaker. Mnoho fanoušků možná zajásalo a někteří už se stihli napálit. Ve skutečnosti ale nemá Ztracený s knihou nic společného a k jejímu vydání nedal svolení. Šokující příběh přidal na své sociální sítě.

Jak na Facebooku, tak na Instagramu se Ztracený svěřil, že byl šokován, když sám objevil knihu v internetových knihkupectvích. O tom, že něco podobného vzniklo, sice tušení měl, nicméně že zajde autorka bez jeho svolení tak daleko, o tom ani ve snu nepřemýšlel.

Nic než přepsané rozhovory

„Vychází kniha, se kterou nemám vůbec nic společného, není tam nic jiného, než přepsané rozhovory z časopisů za poslední roky,“ svěřil se Ztracený na sociálních sítích. Dodal, že kniha vznikla bez jeho souhlasu, respektive s jeho nesouhlasem o vydání.

„Autorka, která mě kontaktovala, jestli o podobnou knihu stojím, mi na můj negativní postoj slíbila, že bude respektovat mé přání a knihu nevydá,“ vysvětlil zpěvák. Jenomže neměl ani nejmenší tušení, že slova ženy nemůže brát vážně a brzy se bude potýkat s takovým problémem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Marek Ztracený (@marekztraceny)

„Samozřejmě jsme poslali právní stanovisko, že s vydáním nesouhlasím, ale jako veřejně známá osobnost s tím nemůžu téměř nic dělat. Můžu jen sledovat, jak se někdo pomocí mého jména snaží tahat peníze z mých fanoušků, kteří se navíc v knize vůbec nic nedozvědí,“ postěžoval si.

Má v plánu vlastní knihu

Podle Marka Ztraceného je na celé věci nejsmutnější to, že má v plánu v budoucnu vydat vlastní knihu o svém životě. Ten je podle jeho slov plný různých událostí a rozhodně jde o víc než jenom o pár vět vytržených ze starých rozhovorů. Autorka neautorizované knihy navíc tohle věděla.

„Takže vlastně jediné, co tímhle vzkazem chci říct, je, že tohle není kniha, která by za to stála a za kterou byste měli platit. Nic se za své peníze nedozvíte. A pokud byste někdy chtěli skutečně číst, jak to se mnou celé bylo, počkejte si na originál, kde bude kromě mého pravdivého příběhu i hromada fotek ze zákulisí mého života. Jak hudebního, tak soukromého,“ dodal Ztracený závěrem.

Zda se mu podaří situaci nějak vyřešit a zda autorku, která porušila celou řadu práv, čeká nějaký trest, to není jisté. Pokud ale fanoušci Ztraceného mají opravdu rádi a o situaci se dozví, jistě si raději počkají na jeho opravdovou knihu a nebudou ztrácet čas s tímhle falešným dílem.

Zdroj: Facebook, Instagram

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články