Marie Retková trpěla po antidepresivech nočními můrami. Nakonec boj s rakovinou zvládla bez nich

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
marie retkova
Zdroj: Profimedia

Od svých dvaceti let působila Marie Retková v televizi. Diváci si ji pamatují jako hlasatelku na Československé, později České televizi, kde strávila dlouhé roky svého života. V roce 2006 byla pozice hlasatelek zrušena, ona se tak stala moderátorkou v rádiu.

Dnes je Retková babičkou dvou vnuků, i tak ale stále příležitostně moderuje. Je jí 66 let, věnuje se sportu a tak trochu jako kdyby popírala čas. Ve svém věku vypadá skvěle. Jak je na tom ale její psychika?

V roce 2001 onemocněla moderátorka rakovinou děložního čípku. Dnes byste na ní nepoznali, že s nějakou nemocí kdy bojovala. Tedy fyzicky rozhodně ne. Psychicky se na ní samozřejmě problémy podepsaly. A bojovala s nimi dlouho.

Začala brát antidepresiva

Na dotaz, co jí tehdy pomohlo se s nemocí vyrovnat, na rovinu přiznává, že jí manželova kolegyně psychiatrička doporučila brát antidepresiva. „Tak jsem s nimi skutečně začala. Ale ty léky se mnou dělaly šílené věci,“ svěřila se v rozhovoru pro časopis Pestrý svět.

„Měla jsem po nich strašlivé sny a noční můry. A tak jsem s tím zase přestala. Zvládla jsem to nakonec i bez nich. Hodně mi tehdy pomohl pohyb a fyzická aktivita. Vždycky, když mi nebylo úplně hej, šla jsem třeba na rychlou procházku,“ svěřila se.

Láska ke sportu jí nakonec vydržela dodnes. Nejvíc ze všeho se Retková prý věnuje tenisu, lyžování, hodně ji baví chůze. A tím, co jí výrazně pomáhá, když se necítí nejlépe, je samozřejmě její rodina.

Babička na plný úvazek

V dnešní době je problém čelit všudypřítomnému stresu. S tím souhlasí i Marie Retková. „Dříve jsem ho vnímala mnohem víc. Tak jsem si našla takovou čističku, prostě recept. Snažím se ho předvídat a nepřipouštět si ho. Trému už mám po těch letech zaplaťpánbůh za sebou a umím se jí vyhnout,“ svěřila se pro Aha!

Serveru také prozradila, že když je se svými vnuky, na stres nemyslí. Tedy většinou. Někdy to jinak nejde. „Je to náročné. Když běží každý na jinou stranu, trnu strachy, aby se jim něco nestalo, aby třeba náhodou nevběhli pod auto,“ vysvětlila.

Dnes se Retková udržuje v kondici sportem a pozitivními myšlenkami na rodinu. Doby, kdy měla z antidepresiv noční můry, jsou naštěstí už dávno pryč. Ona sama věří tomu, že ještě nějaký ten rok svou roli moderátorky zvládne.

Zdroj: Aha!, časopis Pestrý svět

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články