Marie Rottrová vzpomíná, proč byla fernetem ztřískaná. Brzy oslaví kulatiny

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
marie rottrova
Zdroj: Profimedia

Marie Rottrová je pro mnohé Čechy nenahraditelná zpěvačka se zlatem v hrdle. Málokdo ale ví o tom, čím se živila, než se dostala do světa showbyznysu, nebo jaká je její tajná neřest. O svém povolání úřednice i divokých mejdanech promluvila umělkyně v médiích.

Dnes devětasedmdesátiletá zpěvačka se kdysi živila jako pracovnice v Československé spořitelně. Kdyby se nestala zpěvačkou, prý by jí vůbec nevadilo věnovat se i nadále úředničině. To ale není jediná informace, kterou fanoušky šokovala.

Zdá se, že Rottrová to dříve uměla pořádně rozjet. Společně s hudebníky a dalšími kolegy z branže se dokázala odvázat na nejednom večírku, a není tak divu, že má mnoho jejích přátel dnes s Rottrovou spojené veselé historky, ve kterých hrál hlavní roli alkohol.

Po koncertech to kapela uměla rozjet

Rottrová přiznala, že po každém vydařeném koncertu musela následovat pořádná akce, kterou se úspěch před fanoušky oslavil. Jelikož kapela vždy dokázala Rottrovou strhnout na svou stranu, ani ona se nebránila nějakému tomu pití.

Zpěvačka sice už dávno ohlásila konec své kariéry, ale bez hudby to nedokáže vydržet a příležitostně stále vystupuje. Přitom vzpomíná na staré časy, kdy toho ona i její kolegové vydrželi opravdu hodně a některé druhy alkoholu tekly doslova proudem.

Nebylo pak ani výjimkou, že vznikaly vtipné přezdívky nejen jednotlivých osob, ale také písniček, kterými se Rottrová proslavila. A ačkoli se některé názvy zdají možná až příliš kontroverzní, umělkyně sama se jim umí dodnes pořádně zasmát.

Fernetem ztřískaná

Písnička Večerem zhýčkaná je asi nejslavnějším hitem Rottrové, který si fanoušci začnou broukat jenom při zmínce názvu. Jenomže právě kvůli alkoholovým událostem dostal tenhle hudební kousek přezdívku, které se Rottrová musí neustále smát.

„No jo, tak to muzikanti v jedné kapele tomu říkají Fernetem ztřískaná. A tohle bylo po pařbě. Muzikanti paří pořád, takže vymýšlí alternativní názvy písním. Nebo třeba Měli jsme se ožrat dřív a tak. Oni toho mají plno,“ vyjádřila se Rottrová.

Je vidět, že i vážená zpěvačka si ze sebe umí udělat legraci a nedělá si hlavu s tím, že by si o ní fanoušci mohli myslet něco špatného. Každý se chce někdy pobavit, a když je u toho alkohol, zkrátka se někdy dějí věci, které se potom dlouho nezapomínají.

Marie Rottrová oslaví 13. listopadu 80. narozeniny.

Zdroj: ahaonline.cz, Blesk, idnes.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články