Michaela Dolinová se bála, že přijde o rozum. Zachránila ji nová práce, v níž se nebojí ani chopit koštěte

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
michaela dolinova
Zdroj: David Kundrát/Czech News Center / CNC / Profimedia

Herečka Michaela Dolinová, stejně jako její kolegové a další umělci, musela během pandemie změnit zaměstnání. Díky zavřeným divadlům neměla, jak vydělat peníze, ale práci si stejně našla.

Rozhodla se přijmout první nabídku, kterou dostala, aby si mohla vydělat. Moderátorka počasí nechtěla zůstat jen tak sedět doma a rozhodla se, že raději bude pomáhat. Dolinová byla přitom televizní rosničkou dlouhých 14 let. Objevila se také v Ordinaci v růžové zahradě, ale nyní se věnuje hlavně divadlu.

Nejvíce jí vadila izolace od lidí

Míšu velmi trápilo vědomí, že se nedostane mezi lidi. I proto přijala nabídku jít pracovat do testovacího centra, kde dělá téměř všechno, kromě samotných odběrů. Vůbec jí tak nevadí vzít do ruky koště a mop a uklidit podlahy.

Ve zdravotnictví se Michaela našla, i když by možná raději dělala nějakou vyšší funkci. Na to ale nemá požadované vzdělání, tak pomáhá alespoň takto. Původně dočasné zaměstnání si nechala i nadále, přestože divadla už normálně fungují a ona zkouší a hraje.

Bála se, že přijde o rozum. „Ono zůstat několik týdnů doma zavřená není nic zdravého, navíc pro člověka, který je dennodenně v kontaktu s jinými lidmi. Ze začátku to celkem šlo, uklidila jsem si doma, ale postupně jsem začínala mít pocit, že sama doma zešílím a vážně jsem se bála o zdravý rozum,“ řekla Míša Blesku.

Nechává si otevřená zadní vrátka

Novou práci si moderátorka chválí a rozhodně z ní nechce odejít. A dokonce se chlubí tím, že může být nápomocná i jako uklízečka: „Šla jsem pracovat do testovacího centra, kde jsem najednou byla užitečná. Pustili mě ke všemu, jen jsem nebrala odběry. Jinak, když bylo potřeba vytřít, tak jsem chytla koště a šla na to.“

V očkovacím centru jí kvůli rouškám a respirátorům nikdo nepoznává, což herečka považuje za malé plus. Lidé si ji nespojí s Počasím ani s Ordinací a ona si tak může pracovat podle svého tempa. Není to jediná celebrita, která musela přijmout práci mimo svůj obor. Každý se snaží uživit dle svých možností.

Zkoušky v divadle už jsou znovu součástí jejího života, ona si svou dočasnou práci ale nechce nechat vzít. „Zkouším a hraji ve Strašnickém divadle, což je divadlo francouzské komedie, ale čas na jinou práci ještě mám,“ dodala nakonec Michaela.

Zdroj: Blesk, Deník Šíp

Autor: Raina TomanováSouvisející články