Vojta Dyk přiznal, jaké aktivity ho už vůbec nelákají. Kvůli nemoci své ženy změnil priority

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
vojtech dyk
Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Vojta Dyk vzpomínal na to, jak před několika lety nemoc obrátila jejich životy vzhůru nohama. Tatiana totiž onemocněla zánětem mozkových blan.

To je oba přimělo přemýšlet více o svých životech a jeho hodnotách. Herec a také hudebník se přiznal, že mu tato nemoc změnila život. Tatiana byla nemocná před deseti lety a bojovala o svůj život. Nejdříve to přitom vypadalo jako obyčejná viróza, která postihne každého.

Nemohla se po několika dnech ani hýbat

„Nejdřív to vypadalo na obyčejnou virózu. Měla jsem pocit, že na mě něco leze. Byla jsem na tom hůř a hůř, a nakonec jsem se nemohla ani hýbat,“ řekla dříve Tatiana pro Ona Dnes. Herečka se bála, že bude muset opustit svou práci – naštěstí se tak nestalo.

Černé myšlenky se neustále draly na povrch. „Někdy večer si lehnu a napadne mě, co se mnou bude dál. Co když se mozek už nikdy nenakopne a nebude chtít hrát. Vždyť já nic jiného neumím,“ svěřila se s pochybnostmi. Herečka ale nemoc překonala, jejich manželský i rodinný život se však změnil.

V době, kdy Tatiana onemocněla, se oba téměř nezastavili. Neznali slovo odpočinek nebo relax a jeli na plné obrátky, což si vyžádalo svou daň. Od té doby, co lékaři oznámili zdrcující zprávu o Tatianině zdravotním stavu, se všechno změnilo.

Vojtěch přiznal, že má strach o rodinu

Vojtěch přiznal magazínu Instinkt, jak to tenkrát bylo: „Jisté hodnoty jsem začal měnit zhruba před deseti lety. Alespoň to tak vnímám. Tenkrát moje žena Táňa měla zánět mozkových blan. My jsme předtím oba opravdu extrémně hodně pracovali a tou její nemocí se nám jaksi všechno překopalo.“

Manželé neměli žádný volný čas, teď už je to všechno jinak. Volný čas využívají k rodinným aktivitám, Vojta už nemá ani potřebu skákat padákem nebo zkoušet další adrenalinové sporty. Bojí se o svou rodinu a brzdí ho strach.

Spolu mají syna Aloise, a ještě vychovávají dva syny z předchozího manželství Tatiany. Zodpovědnost má Dyk za tři děti a nebere to na lehkou váhu. Nebezpečné koníčky jsou momentálně tabu. Mohl by se při nich zranit, nebo dokonce zemřít.

„Naučili jsme se více odpočívat a dělat si to i v práci hezké, zvláště když už člověk má rodinu. To čidlo, které vám řekne „tak dost, chlapečku, uber“, je teď mnohem citlivější. Mimo jiné mám například strach dělat jisté věci, které jsem dříve běžně absolvoval. Třeba už nevyhledávám lety akrobatickým letadlem nebo seskoky padákem,“ prozradil zpěvák.

Zdroj: Deník Šíp, Instinkt

Autor: Raina TomanováSouvisející články