Michaela Maurerová: O své pocity ze 17. listopadu se podělila s fanoušky

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
michaela maurerova
Zdroj: Profimedia

Studenti mají 17. listopadu ve škole volno a vnímají ho jako událost, která je pro ně především důvodem prázdnin. Málokdo z těch, kteří se ho přímo nezúčastnili, si uvědomuje, jaká tehdy byla situace a co všechno tento významný den pro Čechy znamenal. Mnohé celebrity ho ale prožily a dnes se dělí o své zážitky.

Herečka Michaela Maurerová byla tehdy ještě mladá a nezkušená dívka. I tak ale poznala, že se něco děje, když se venku shromažďovaly davy. Až později jí nejspíš došlo, co přesně se ten den změnilo. Se svými pocity se podělila na svém Instagramu s fanoušky.

Kromě krátkého vyprávění o tom, jak se ten den cítila, přidala také černobílou fotku. Usměvavou postavu téměř chlapeckého vzhledu by nejspíš poznal málokdo. Je třeba říci, že stejně, jako se změnila doba, se změnila i řada lidí, celebrity nevyjímaje.

Revír sídliště Modřany

„Jmenuji se Míša Maurerová, píše se podzim roku 1989, je mi 10let, mým revírem je sídliště Modřany…. Něco se děje, protože doma se furt čučí na zprávy, v centru hrozné davy lidí a všichni kolem jsou šťastní jako já, když k svačině dostanu mandarinku,“ píše Maurerová u svého příspěvku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Michaela Maurerová (@michaelamaurerova)

„V klopách se nosí zapíchnutý kus červenomodrobílé stužky, tzv. trikolóry. Chci být in, tak si ji stříhám z jarmilek na tělocvik a zapichuju do mikiny,“ přiznala se ke svému jednání, na které dnes s úsměvem vzpomíná. Ačkoli tehdy úplně netušila, co se děje, dnes si to plně uvědomuje.

„Za 32 let jsem vděčná, že ti starší a chytřejší to vzali do svých rukou a já nemusím vnímat svět černobíle, jako tuhle fotku,“ dodává závěrem. S takovým příběhem bylo jasné, že Maurerová vyvolá mnoho komentářů. A fanoušci se v nich vyjadřují nejen k fotce, ale i k samotnému 17. listopadu.

Malá Hermiona

Celá řada lidí se pod fotografií Maurerové chytila tématu a začala vzpomínat na to, jak den tehdy prožívali oni. Starší, kteří rušili, co se děje, ale i mladší, kterým to nebylo jasné, ve většině případů napodobili jednání Maurerové. Dnes už jsou tyto vzpomínky pro mnohé jen minulostí, která jednou za rok vyplave na povrch.

Mnoho lidí se ale kromě významného data věnuje samotné fotce, kterou herečka sdílela. Zatímco jedni přiznávají, že by ji dnes na obrázku nepoznali, jiní dokonce vymýšlí různé přezdívky. Podle srdíček se nejvíce uchytila nejspíš „Malá Hermiona“, kterou Míša tak trochu připomíná.

Herečce se rozhodně podařilo rozproudit pod fotkou vášnivou debatu na všechna možná témata a zdá se, že příspěvek je oceněný více, než si ona sama dokázala představit. A není se čemu divit, mnoho lidí v něm vidí něco, na co se dnes s úctou vzpomíná.

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články