Mirai si dnes ve StarDance nezatancuje. Není očkovaný, ani se k tomu nechystá

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
mirai
Zdroj: Profimedia

Pořad StarDance se od pozitivních testů na covid Terezy Kostkové potýká s velkými problémy. Bylo třeba za moderátorku najít náhradu, to ale není jediná změna. Téměř polovina tanečníků totiž musela do karantény a sobotního přímého přenosu se tak nezúčastní.

Je mezi nimi i charismatický mladý hudebník Mirai Navrátil, který si sám covidem už prošel, nicméně teď se už poněkolikáté musí přizpůsobit pravidlům a opatřením. Jaký je jeho postoj k celé pandemické situaci a jak to má s očkováním?

K těmto věcem se vyjádřil na svém instagramu, kde fanoušky mnoha informacemi zaskočil. Kromě toho, že nezvolil příliš ideální grafiku a celý jeho příspěvek je více méně nečitelný, přiznal, že není očkovaný a ani se k tomu nechystá. A některým fanouškům se to příliš nelíbí.

Dodnes má následky

„Antivax teorii rozhodně nejedu. Já osobně jsem prodělal covid v době, kdy vakcíny ještě nebyly dostupné. A dodnes mám X následků, které se snažím vyřešit,“ přiznal na sociální síti zpěvák a dodal, že průběžně chodí na kontrolu protilátek, které prozatím naštěstí má.

„Doktor imunolog mi doporučil počkat, než mi hladina protilátek klesne,“ vysvětlil. Zdá se ale, že to není jediný důvod, proč se nechce nechat očkovat. V závěru příspěvku totiž vakcinaci obecně poměrně kritizuje, i když se svými slovy snaží udělat dojem, že vlastně situaci spíš neřeší.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mirai Navrátil (@mirainavratil)

„Naše legislativa bohužel hladinu protilátek neuznává, ale pro mě to není důvodem k tomu, abych měnil postoje. Má-li k tomu člověk pádné argumenty, rozumím oběma táborům. Svět není černobílý. Naštěstí. Ale černobílá pravidla se v něm někdy generují.“

Čekal bych od vás více rozumu

Některým fanouškům se postoj Miraie líbí, jiní jsou zase naopak výrazně proti. Komentáře se velmi liší, a zatímco jeden tábor hudebníka podporuje a vidí to stejně, druzí doslova tvrdí, že by právě od něho čekali trochu více rozumu.

„Čekala bych, že takový vzdělaný a světaznalý člověk, jako jsi ty, bude na situaci koukat s větším nadhledem a stejně, jak jsi propagoval nošení rousek, tak uděláš jasné stanovisko, že očkování je jediná cesta ven z pandemie,“ rozčílila se jedna z fanynek a dodala: „Ty se ovšem evidentně chceš zalíbit všem a tudíž postneš nicneříkající prohlášení… Je mi líto, že popularita u tvých sledujících je pro tebe důležitější než co nejmírnější průběh další vlny…“

Podobně kritických komentářů se objevuje celá řada, mnoho fanoušků ale naopak tvrdí, že očkování pro ně nic neřeší a také se mu prozatím raději vyhýbají. Ti jenom doufají, že se Mirai brzy z karantény dostane a bude se moci protančit do dalších kol pořadu StarDance.

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články