Životní láska Jitky Molavcové bojuje o život. Na vině je i covid

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jitka molavcova
Zdroj: Profimedia

Před pár týdny se mohla herečka a zpěvačka Jitka Molavcová radovat z ceny Thálie, kterou se jí podařilo získat. Jenomže po oslavách svého úspěchu teď přišel důvod ke smutku. Její celoživotní láska a herecký kolega Alfred Strejček je vážně nemocný a podle všeho na tom není vůbec dobře.

Strejček se s problémy potýkal už před čtyřmi lety. Tehdy ho napadl zákeřný virus, kvůli kterému ho nejprve brnělo celé tělo, pak dokonce nebyl vůbec schopen pohybu. Musel být uveden do umělého spánku a nějaký čas byl pouze na přístrojích.

Dlouhé měsíce nemohl dýchat, musel být napojen na ventilátor a jeho blízcí se seznámili s informací o tom, že herec pravděpodobně nepřežije. On se ale vybojoval zpět k vědomí. Nicméně už nikdy to s ním nebylo takové jako dříve.

Zůstal ochrnutý

I když byl z umělého spánku Strejček nakonec probuzen, zůstal ochrnutý. Je upoután na invalidní vozík a je zcela odkázán na pomoc druhých. Největší problém ale podle rodiny i přátel, mezi které patří právě Molavcová, je to, že se změnil i svou osobností.

„Proměnila se mi osobnost. Na vystrašených obličejích svých bližních jsem ale viděl, že se něco děje,“ řekl tehdy herec, kterému přátelé doporučovali, aby bojoval a snažil se vydržet, jak jen to půjde. On měl ale podle svých slov za to, že je v pořádku. Neuvědomoval si, jak je to s ním vážné.

„Další ošklivý moment byl, když mě udělali do krku otvor, tracheostomii a já jsem nemohl vůbec mluvit. Čtvrt roku to trvalo. Tehdy jsem propadl šoku a panice, protože mluva je moje existence, to, co trošku umím a co mám rád. A najednou jsem nemohl vydat hlásku,“ říká Strejček.

Celá řada nemocí

Ačkoli se Strejček nakonec dokázal alespoň trochu začlenit do života a někteří přátelé v něm opět našli toho charismatického a sympatického muže, bohužel mu osud příliš nepřál. Zasáhla ho totiž celá řada nemocí, se kterými se musel poprat.

Patřila mezi ně mrtvice, embolie a zápal plic. Letos navíc prodělal koronavirus, který ho téměř stál život. „Poprvé jsem se dostal do stavu, kdy už jsem to chtěl vzdát. Dostal jsem se do největších depresí, jaké jsem kdy měl. Protože znovu v nemocnici, znovu na kyslíku, znovu v teplotách,“ přiznal.

„Já jsem odsouzen, ale to říkám s velkým štěstím, k dennímu cvičení až do konce života. Vždycky jsem se z toho nakonec dostal, jenže pohybově mě to vrátilo zase na začátek,“ dodává.

Jeho rodina se o něho ale bojí i nadále a Molavcová podle všeho nemyslí na nic jiného než na to, zda je její bývalý herecký kolega v pořádku.

Zdroj: zeny.iprima.cz, kafe.cz, Blesk

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články