Rodina Terezy Kostkové v boji s covidem. Skolil všechny členy

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
tereza kostkova
Zdroj: Profimedia

Koronavirus si nevybírá. Snad každý z nás dnes už zná někoho, kdo s ním bojuje nebo v minulosti bojoval. A nevyhýbá se ani slavným. Herečka a moderátorka Tereza Kostková s ním bojuje společně se svou rodinou, a dokonce ji nemoc vyřadila z moderování StarDance.

Rodiče Terezy Petr Kostka (83) a Carmen Mayerová (77) naštěstí stonají doma. Jejich pokročilejší věk by mohl být při průběhu nemoci velký problém a Kostková přiznala, že děkuje Bohu za to, že prozatím to vypadá, že se ze všeho brzy dostanou.

Začalo to minulou neděli, kdy Carmen přímo během vystupování na jevišti pocítila nevolnost. Tereza, která ve hře Na útěku s matkou hrála, zavolala ihned záchranku a divadelní herečka skončila v nemocnici. Diváci tak byli svědky ukončení představení ze zdravotních důvodů.

Rodina v karanténě

Když Mayerovou odvážela sanitka, nikdo ještě netušil, že jde o covid. Až po testech v nemocnici byla rodina Terezy Kostkové poslána do karantény. Petr Kostka byl druhým, koho covid polapil. Musela být zrušena jeho představení a Tereze bylo téměř jasné, že se problémům nevyhne ani ona.

A stalo se. Tereza byla tento týden pozitivně testována na koronavirus. Musela tak skončit jako moderátorka taneční soutěže StarDance. Mnoho lidí se teď obává, jak sobotní přímý přenos bez moderátorky dopadne, mnozí ale věří, že to Marek Eben bez Terezy nějak zvládne.

Kdo koho v rodině Kostkových nakazil, není jasné. Sami se ale vzájemně rozhodně nijak neobviňují. Především teď doufají, že bude brzy všem lépe a budou se moci vrátit do normálního života. Mnohem více než o sebe si přirozeně moderátorka dělá starost o své rodiče.

Podpora hereckých kolegů

„Naštěstí se Petr s manželkou z covidu léčí doma. A pokud vím, tak Petrovi končí karanténa příští týden, takže bychom se spolu mohli na jevišti druhý týden v listopadu už setkat,“ řekl Aha! Petrův herecký kolega František Němec. Dodal ale, že nic není úplně jasné.

„Ale to víte, covid je nevyzpytatelný, takže se může stát ještě cokoli,“ zamyslel se. „Já jsem proto nejen řádně očkovaný, ale navíc vůbec nikam nechodím,“ vysvětlil v rozhovoru. Marek Eben pak na dotaz, jak zvládne moderování show bez Terezy, odpověděl, že nejdůležitější je, aby byla Kostková v pořádku.

Tereza by se podle všeho měla po nemoci a ukončení karantény na své moderátorské místo vrátit. Za jak dlouho to ale bude a kolik dílů budou muset zvládnout fanoušci, tanečníci, porota i druhý z moderátorské dvojice bez ní, to zatím jasné není.

Zdroj: ahaonline.cz, super.cz, Blesk

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články