Miss Michaela Salačová varuje před následky covidu. Ztratila vlasy, má urologické problémy a další potíže

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
michaela salacova
Zdroj: Profimedia

V roce 2000 se Michaela Salačová stala Miss České republiky. Dnes jí ale už modeling nic moc neříká a věnuje se spíše jiným věcem. Její hlavní náplní je momentálně psaní blogu o Brně, starost o rodinu a boj s následky covidu, který před časem prodělala.

Rodina je pro Salačovou důležitá. Dokonce v rozhovoru pro server iDNES.cz přiznala, že ačkoli má hodně zájmů a poměrně dost práce, sama si může určit, kdy a jak bude pracovat. Proto má na svého muže, děti i dva peruánské naháče poměrně dost času.

I její muž částečně pracuje z domu, takže se může synům plně věnovat a rodina je prakticky stále pohromadě. V době koronavirové krize jim to mohl možná kdekdo závidět, protože někteří lidé měli problém s tím své blízké navštěvovat. Jak ale ve skutečnosti Salačová covid vidí?

Z rodiny ho naštěstí nikdo nechytil

„Z naší rodiny jsem covid měla jen já, naštěstí ho ode mě nikdo nechytil,“ svěřila se bývalá modelka. „Měla jsem ho v lehké formě, dvoudenní rýma a ztráta čichu a chuti. Rozhodně ale tuto nemoc nezlehčuji a nejsem takovým tím odpíračem. Brala jsem to velmi vážně,“ dodala.

Salačová se po pár dnech naštěstí z problémů dostala, a ačkoli její rodina musela být na čas v karanténě a pravidelně se testovat, u nikoho se nakonec problémy neprojevily. Ona sama se z nemoci vyhrabala rychle, ačkoli přiznává, že jisté vedlejší účinky na sobě pozorovala ještě nějaký čas.

Záhadné potíže

„Měla jsem, jak říkám, lehký průběh, ale objevil se u mě postcovidový syndrom a zdravotní obtíže záhadného původu,“ říká Salačová a vysvětluje, že jí nějaký čas například vypadávaly vlasy, měla urologické potíže nebo ji silně bolely klouby a záda.

Z toho všeho se už dnes ale umělkyně dostala a může se dál naplno věnovat všemu, co ji naplňuje. A že toho není zrovna málo. Věnuje se jako DJka hudbě, ráda píše a provozuje již zmíněný blog, a v neposlední řadě miluje svou rodinu a zvířata. O zábavu tak má postaráno.

Modeling už jí moc neříká

„Nedávno jsem byla jako modelka na přehlídce Beaty Rajské. Už před neuvěřitelnými dvaadvaceti lety jsem začínala právě u této návrhářky. Čas od času módní přehlídky dělám, když se někdo ozve. Ale myslím si popravdě, že na mole mezi devatenáctiletými holkami už dnes nemám co dělat,“ vyjádřila se k otázce, zda se někdy na molo vrací.

Salačová se spíše vidí jako maminka od rodiny, která se stará především o to, aby se doma měli všichni dobře. Součástí toho je samozřejmě také dodržování prevence proti koronaviru a snaha dodržovat veškerá opatření. Jednou už si covidem prošla a nikomu, zvláště členům své rodiny, by to rozhodně nepřála zažít.

Zdroj: idnes.cz, Blesk, extra,cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články