Moderátor Martin Pouva byl před lety ve vězení. Dostala ho tam pěkná klukovina

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Pouva Martin
Zdroj: Profimedia

Oblíbený moderátor Martin Pouva přiznal šokující věc, kterou byste do něj nejspíše neřekli. Byl zavřený ve vězení. TV Nova si své tváře pečlivě vybírá. Jak je možné, že jí něco takového uteklo? 

Odpověď je jednoduchá. Přečin se stal před téměř 40 lety a než o závažný delikt se jednalo spíše o klukovinu. 

Martin Pouva se narodil 15. prosince roku 1963 v Litoměřicích. Vystudoval Fakultu tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Karlově.

Krátce po revoluci začal pracovat v Německu jako tenisový trenér. V roce 1996 se poprvé dostal do médií, když začal pracovat jako sportovní komentátor pro TV Premiéra. 

V roce 2003 se stal moderátorem sportovního zpravodajství na TV Prima. Od roku 2006 přešel na TV Nova, kde se věnoval projektům týkajících se formule 1 a od roku 2009 tam rovněž moderoval sportovní zprávy. O tři roky později přešel do hlavních zpráv, které moderuje s kolegyní Kristinou Kloubkovou.  

Moderátor kápl božskou 

Moderátor se svým pobytem za mřížemi nikdy příliš nechlubil. Měl strach, aby se na něj lidé nedívali skrz prsty a aby se celá záležitost nenafoukla do obřích rozměrů. Přeci jen je veřejně známá osobnost, která musí svou bezúhonnost pečlivě chránit. 

Když ale deník Blesk jeho tajemství odhalil, rozhodl se, že vše uvede na pravou míru. Incident se stal v roce 1983, když byl Martin Pouva teprve devatenáctiletý mladík. Na oslavu úspěšného složení maturitní zkoušky se rozjel s partou kamarádů do tehdejší Jugoslávie.  

Mladý ilegální migrant 

„S partou kamarádů jsme se rozhodli, že se podíváme do Itálie. Oficiálně to nebylo možné, a tak jsme přešli hranice tajně a pěšky. Na hranicích nás ale Jugoslávci chytili a na tři dny zavřeli do vězení, než se všechno vyšetří,“ vysvětlil pro Blesk moderátor.

On i jeho kamarádi měli však štěstí. Jugoslávci provedli krátké šetření, a nakonec je bez dalších průtahů pustili. „Domů se naštěstí žádná hláška nedostala, a tak jsme z toho neměli ani žádný politický problém,“ upozornil v deníku na své štěstí Pouva.  

Bouřlivé mládí 

Spíše než životní ponaučení a lekci si z toho moderátor televizích zpráv odnesl zábavnou příhodu. Po návratu domů se s kamarády touto dobrodružnou historkou často bavili, i když to pro jejich okolí bylo dost často ne zcela pochopitelné. 

 „Když se ptali, proč nejsme vůbec opálení, vesele jsme prohlašovali, že tam byl spíš chládek. A když nám řekli, pojď, sedni si, tak jsme odpovídali – ne, díky, my se naseděli už dost…,“ směje se Pouva.  

Dnes přiznává, že během dospívání nebyl úplně vzorný chlapec, ale spíš pěkný divoch. Se svými kamarády se rád dobře bavil. Zde se začala objevovat jeho slabost pro rychlá auta, ale také láska ke sportu a právě k cestování, která mu vydržela dodnes. 

Zdroj: Blesk.cz

Autor: Markéta Mladá Související články