Olga Menzelová se stydí za město, kde se narodila. Vandalové tu zničili výstavu

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
olga menzelova
Zdroj: Profimedia

Vandalové si nevybírají místo, kde udeří. O tom se přesvědčila také Olga Menzelová, která se podílela na výstavě ve svém rodném Písku.

Olga Menzelová se narodila v jihočeském městě Písek, kde nedávno spolupracovala na vytvoření zajímavé a důležité výstavy. Bohužel, vandalové si vybrali právě tuto výstavu, která byla zdarma, a zničili ji. Menzelová se na instagramu podivila nad tím, jací lidé dnes existují.

V některých chvílích není hrdá na to, že je z Písku

„Tak jsem vám chtěla poslat nějakou legraci, ale místo toho posílám něco, co mě strašně mrzí. Jsou okamžiky, kdy nejsem hrdá na to, že jsem z Písku. V pořadí už 14. výstava Voda a civilizace po českých městech.“

Bohužel ve svém povídání pokračuje: „Jen v Písku kompletně zničená expozice, která je přístupná 24/7, bez vstupného a slouží všem. Dva nezletilí vandalové… dopadeni ex post městskou policii v Písku. Dle záznamů z kamer. Právě pro mladé lidi, studenty, jsme výstavu především připravovali.“

Vdova po českém režisérovi neskrývala rozhořčení nad tímto činem. „Aby věděli… aby nedopustili ničení nejen pitných zdrojů, ale planety jako takové. Ale jak říkal Sir Nicholas Winton, vše je o jednotlivci. A lidská blbost je těžký soupeř,“ uzavřela Menzelová.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Olga Menzelová (@olgamenzelova)

Sdílela fotografii přímo z místa činu

Menzelová k těmto slovům připojila fotografii, na které je vidět poničená výstava. Tabule se psaným textem a obrázky je kompletně vyrabovaná a leží zničená na zemi. Není divu, že je Menzelová naštvaná.

Jihočeská policie už případ zveřejnila v sobotu na svém účtu na twitteru a prozradila, že vandalové poničili celkem polovinu unikátních panelů, které zde byly vystaveny. „Snad protest proti vzdělání? Smích je už přešel!“ bylo uvedené u příspěvku policie.

Není zatím známo, proč se mladí lidé rozhodli trávit čas zrovna ničením výstavy, která by mohla pomoci zachránit planetu před nedostatkem vody. Menzelová je ale jejich činem velmi zklamaná.

Zdroj: Instagram

Autor: Raina TomanováSouvisející články