Osamělé dětství Simony Stašové: Jiřina Bohdalová ji nevychovala, dala přednost něčemu jinému

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
simona stasova
Zdroj: Profimedia

Simona Stašová a Jiřina Bohdalová toho mají hodně společného. Obě jsou vynikající české herečky a obě na svůj věk vypadají skvěle. Matku s dcerou v sobě jednoduše nezapřou, přesto se ale na Stašové podepisuje i to, že ji vychovávaly její babičky.

Když byla Stašová malá, její matka se věnovala především své kariéře. Jelikož Bohdalová neměla na dceru tolik času, hodně času jí věnovaly její babičky, které se jí staly vzorem. I tak má ale dodnes s matkou skvělý vztah a považuje ji za nejdůležitější osobnost ve svém životě.

A to i přesto, že v profesním životě své dceři Bohdalová nic neulehčila. Simona si chtěla vše vydobýt sama a o žádnou protekci se nikdy neprosila. Možná i v tomhle byla ambiciózní po mamince. Co dalšího na ni prozradila v rozhovorech s médii?

Máma byla generál

Simona Stašová se před pár lety v rozhovoru pro Aha! nechala slyšet, že je její máma doslova generál. Později ale uvedla na pravou míru, že to nemyslí nijak zle. I když byla Bohdalová přísnou matkou a občas se věnovala více své práci, vždy měla Stašovou ráda.

„Máma je samozřejmě generál, ale mně to vyhovuje. Ona je takový ten generál, co nemá brnění, místo brnění je tam měkké masíčko. Je to strašně citlivá holka, která toho v životě hodně zažila a hodně vydržela a já si jí nesmírně vážím,“ svěřila se tehdy.

simona stasova jirina bohdalova

Zdroj: Profimedia

Dodala, že je pro ni máma po jejích synech ten nejdůležitější člověk na světě, který jí toho hodně předal jak lidsky, tak také umělecky. Hodně povahových rysů ale zdědila nebo okoukala také od svých babiček.

Žijící anděl

„Moje babička Stašová byla, jak říkal můj tatínek, žijící anděl. Dalo by se říct, že ji mám jako vzor. Stejně jako babičku Bohdalovou, která mě vychovala. Obě dvě jsou pro mě nepřebernou inspirací jako ženský, které ctí chlapi,“ popsala Stašová své prarodiče.

S babičkami strávila jako malá Stašová spoustu času. A i když jí někdy vadilo, že se její matka věnuje více kariéře, dnes to naprosto chápe. Nikdy to nebylo tak, že by na ni Bohdalová neměla vůbec čas. Jenom si spolu zrovna neužívali každý den zábavu a společné výlety.

„Největší inspirací mi je stejně máma, přiznala se v rozhovoru herečka. Ačkoli své babičky vždy nade vše milovala, v jejím srdci má místo celá její velká rodina. Možná i proto dokáže ve filmových rolích emoce tak skvěle na diváky přenést. Čerpá totiž z vlastního života.

Zdroj: ahaonline.cz, Blesk

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články